Ulaznice za sva događanja u (su)organizaciji Hrvatskog doma Split dostupne su preko sustava Adriaticketa na lokacijama: Tisak Media CCO1, Dancing Bear, Cro Fan Shop MALL of Split te putem on line servisa adriaticket.com i na dan izvedbe sat vremena prije početka koncerta na blagajni Hrvatskog doma Split.

Preuzmite program za novu koncertnu sezonu 2021./2022.

PROGRAM SEZONA 2021./2022.

 

Utorak, 5. listopada 2021.00 sati (Svečano otvorenje sezone)

KONCERT SOLISTA ZADARSKOG KOMORNOG ORKESTRA – ROMAN SIMOVIĆ, VIOLINA / MARCO GRAZIANI, VIOLINA / MILENA SIMOVIĆ, VIOLA / LUCIJA BRNADIĆ, VIOLA / ULADZIMIR SINKEVICH, VIOLONČELO / BRANIMIR PUSTIČKI, VIOLONČELO / KATJA REPUŠIĆ, KLAVIR

 

Četvrtak, 14. listopada 2021. u 20:00 sati (Cuklus+)

OPERA BB / ORKESTAR MLADIH GLAZBENIKA / JOSIP DEGL’IVELLIO, DIRIGENT

Samuel Arnold (1740.–1802.): Opsada Korčule, komična opera u 3 čina

 

Četvrtak, 21. listopada 2021. u 20:00 sati (Baštinski ciklus)

NÚRIA RIAL, SOPRAN & EDIN KARAMAZOV, GITARA

Con Guitarra

Petak 22. listopada u 15:00 sati *
Koncert u rano poslijepodne – Zbor i Orkestar Channing School iz Londona (Velika Britanija).
*Koncert se održava u sklopu međunarodne suradnje Hrvatskog doma Split. Nakon radionica za članice
zbora i orkestra dodatan koncert predviđen je u subotu 23. listopada u Trogiru, crkva sv. Ivana Pavla II. u 11,30 sati.
ULAZ SLOBODAN!

Četvrtak, 28. listopada 2021. u 20:00 sati (Ciklus suvremene glazbe i jazza)

PAPANDOPULO KVARTET

Večer splitskih skladatelja u spomen na hrvatskog akademika, skladatelja i glazbenog pedagoga Rubena Radicu (1931.–2021.)

Utorak 2. studenoga 2021. u 19 sati, “Guitarra española” – Rafael Aguirre (Španjolska)
9. DANI KLASIČNE GITARE
organizator: Udruga splitskih gitarista-GitaraSt
Suorganizator: Hrvatski dom Split

Srijeda 3. studenoga 2021. u 19 sati, “Omaggio” – Petrit Çeku (Hrvatska / Kosovo)
9. DANI KLASIČNE GITARE
organizator: Udruga splitskih gitarista-GitaraSt
Suorganizator: Hrvatski dom Split

Četvrtak 4.studenoga 2012. u 19 sati, “Musicas del Mundo” – Sevilla Guitar Duo (Španjolska)
9. DANI KLASIČNE GITARE
organizator: Udruga splitskih gitarista-GitaraSt
Suorganizator: Hrvatski dom Split

Petak, 5. studenoga 2021. u 20:00 sati (Splitski ciklus)
ZORAN VELIĆ, KLAVIR

Subota 6. studenoga 2021. u 19 sati, “Omaggio ad Astor Pazzolla” – Cesare Chiacchiaretta, bandoneon i Giampaolo Bandini, gitara (Italija)
9. DANI KLASIČNE GITARE
organizator: Udruga splitskih gitarista-GitaraSt
Suorganizator: Hrvatski dom Split

 

Četvrtak, 11. studenoga 2021. u 20:00 sati (Baštinski ciklus)

ZBOR HRVATSKE RADIOTELEVIZIJE / TOMISLAV FAČINI, DIRIGENT

Boris Papandopulo: Hrvatska misa u d-molu, op. 86 za mješoviti zbor, sopran, alt, tenor i bariton solo a cappella (1939.)

* Uz 30. obljetnicu smrti Borisa Papandopula (1906.–1991.)

 

Srijeda, 17. studenoga 2021. u 20:00 sati (Splitski ciklus)

ANTE JERKUNICA, BAS & MARTINA FILJAK, KLAVIR

„Odabrala Martina Filjak”

 

Nedjelja, 21. studenoga 2021. u 20:00 sati (Ciklus suvremene glazbe i jazza)

ANZÛ QUARTET

Olivier Messiaen: Kvartet za kraj vremena (Quatuor pour la fin du temps, 1940)

 

Petak, 26. studenoga 2021. u 20:00 sati (Zlatni ciklus)

SAINT-SAËNS 100 – KLAVIR & PUHAČI

Integralna izvedba komornih skladbi za klavir i puhače Camilla Saint-Saënsa (1835.–1921.) u povodu 100. obljetnice skladateljeve smrti

 

Četvrtak, 9. prosinca 2021. u 20:00 sati (Splitski ciklus)

KAJANA PAČKO, VIOLONČELO & DANIJEL DETONI, KLAVIR

 

Četvrtak, 16. prosinca 2021. u 20:00 sati (Ciklus +)

MEĐUNARODNI HARMONIKAŠKI ORKESTAR / MARTINA JEMBRIŠAK, UMJETNIČKO VODSTVO

 

Utorak, 21. prosinca 2021. u 20:00 sati (Splitski ciklus)

VLADIMIR GARIĆ, TENOR / DARKO ALJINOVIĆ FILE, KLAVIR / ANTONIJA TESKERA, SOPRAN (GOŠĆA)

Ususret Božiću

 

Četvrtak, 13. siječnja 2022. u 20:00 sati (Baštinski ciklus)

TEREZIJA CUKROV, KLAVIR

Bösendorfer 1850

 

Četvrtak, 20. siječnja 2022. u 20:00 sati (Splitski ciklus)

IDA GAMULIN, KLAVIR

Nedovršena priča

 

Četvrtak, 27. siječnja 2022. u 20:00 sati (Zlatni ciklus)

THE KING’S SINGERS

Vodeći svjetski vokalni sastav nastupa u Hrvatskoj!

 

Četvrtak, 3. veljače 2022. u 20:00 sati (Splitski ciklus)

EVGENIA EPSTEIN, VIOLINA / SVJETLANA JURIĆ PEŠIĆ, VIOLINA / WLADIMIR KOSSJANENKO, VIOLA / MONIKA LESKOVAR, VIOLONČELO / MARTINA FILJAK, KLAVIR

 „Odabrala Martina Filjak”

 

Četvrtak, 10. veljače 2022. u 20:00 sati (Ciklus suvremene glazbe i jazza)

BLAZIN’ QUARTET & SRĐAN IVANOVIĆ

Sleeping Beauty

 

 Četvrtak, 17. veljače 2022. u 20:00 sati (Zlatni ciklus)

MATEJ MEŠTROVIĆ & ANSAMBL VIOLINISTA KINOR

Recomposed Vivaldi: The Four Seasons

 

Četvrtak, 24. veljače 2022. u 20:00 sati (Ciklus +)

BOŽE JURIĆ PEŠIĆ, TENOR & ZORAN VELIĆ, KLAVIR

Večer Lieda

 

 Četvrtak, 3. ožujka 2022. u 20:00 sati (Baštinski ciklus)

CAMERATA GARESTIN

Varaždinski skladateljski krug i Alessandro Scarlatti

 

 Četvrtak, 10. ožujka 2022. u 20:00 sati (Ciklus suvremene glazbe i jazza)

ANSAMBL ACOUSTIC PROJECT

Folklorna fuzija

 

Četvrtak, 17. ožujka 2022. u 20:00 sati (Zlatni ciklus)

KONCERT IZNENAĐENJA

„Odabrala Martina Filjak”

 

 Četvrtak, 24. ožujka 2022. u 20:00 sati (Ciklus +)

NELA ŠARIĆ, SOPRAN & ZORAN VELIĆ, KLAVIR

Amore capriccioso

 

Četvrtak, 31. ožujka 2022. u 20:00 sati (Splitski ciklus)

LOVRE MARUŠIĆ, KLAVIR

 

Petak, 8. travnja 2022. u 20:00 sati (Ciklus+)

SPLITSKI GITARISTIČKI KVARTET

 

Srijeda, 13. travnja 2022. u 20:00 sati (Baštinski ciklus)

RICERCAR CONSORT / PHILIPPE PIERLOT, UMJETNIČKO VODSTVO

Korizmeni koncert – Membra Jesu Nostri – Dietrich Buxtehude

 

Četvrtak, 21. travnja 2022. u 20:00 sati (Zlatni ciklus)

KREŠIMIR STRAŽANAC, BARITON & JONATHAN WARE, KLAVIR

 

Subota, 30. travnja 2022. u 20:00 sati (Ciklus suvremee glazbe i jazza)

MATIJA DEDIĆ, KLAVIR

Ligherian Rhapsody

Koncert u povodu Međunarodnog dana jazza

 

Petak, 6. svibnja 2022. u 20:00 sati (Zlatni ciklus)

GUDAČKI SEKSTET BERLINSKE FILHARMONIJE

Koncert u povodu proslave blagdana sv. Dujma i Dana Grada Splita

 

Četvrtak, 12. svibnja 2022. u 20:00 sati (Zlatni ciklus)

ZAGREBAČKI SOLISTI & EDICSON RUIZ, KONTRABAS

* Uz 225. obljetnicu rođenja Franza Schuberta (1797.–1828.)

 

Četvrtak, 19. svibnja 2022. u 20:00 sati (Ciklus suvremene glazbe i jazza)

KLASIČNA HRVATSKA ČETVORKA + 2

Wes meets Trane

 

Četvrtak, 26. svibnja 2022. u 20:00 sati (Baštinski ciklus)

KLAVIRSKI TRIO DUBROVNIK

Večer hrvatskih skladatelja

 

Četvrtak, 2. lipnja 2022. u 20:00 sati (Splitski ciklus)

LOVORKA NEMEŠ DULAR, KLAVIR

 

Četvrtak, 9. lipnja 2022. u 20:00 sati (Baštinski ciklus)

FRANJO BILIĆ, ČEMBALO

Rameauov vremeplov

 

Srijeda, 15. lipnja 2022. u 20:00 sati (Ciklus+)

ANA BATINICA, FLAUTA & TONČI TRANFIĆ, KLAVIR

Tokyo – Pariz – New York

 

Subota, 19. lipnja 2022. u 20:00 sati (Ciklus suvremene glazbe i jazza)

SIMON TRPČESKI, KLAVIR & PRIJATELJI

Makedonissimo

 

 _______________________________________________________________________________

PROGRAM SEZONA 2020./2021.

Subota 19.12.2020. u 19 sati, Inauguracijski koncert i svečano otvorenje Hrvatskog doma u Splitu

Komorni orkestar HNK Split, Splitski gitaristički kvartet, Tedi Spalato, Renata Pokupić – mezzosopran, Terezija Kusanović – mezzosopran, Mate Akrap – bas, Antonija Teskera – sopran, Bože Jurić Pešić – tenor, Borna Barišić – čembalo, Lovorka Begović – harfa, Gordan Tudor – saksofon, Srđan Bulat – gitara, Martina Jembrišak – harmonika, Ivan Repušić – dirigent, Jure Bučević – dirigent i Zorana Kačić Čatipović – voditeljica programa

Četvrtak, 21. siječnja 2021. u 19 sati – Zagreb Brass Quintet
Peter Firšt i Alen Vađunec – trube, Ante Medvidović – horna, Mate Đuzel – trombon, Mihael Hrgar – tuba
Mladi glazbenici Zagreb Brass Quintet vode nas na glazbeno putovanje od Europe do Amerike odajući počast velikim skladateljima (Ennio Morricone, Enrique Crespo i Andre Previn) koji su nas napustili 2020. i 2019.
Ciklus mladi za mlade

Četvrtak, 28. siječnja 2021. u 19 sati – Duo Artina
(Andrea Jelavić, flauta & Martina Jembrišak, harmonika) – Koncert
Jeste li se ikada zapitali kako zvuči klasična suvremena glazba Kube, Japana ili možda Amerike? Koncert “Male Priče” može vam dati odgovore na vaša pitanja, ali i više od toga!
Splitski ciklus

Ponedjeljak, 1. veljače 2021. u 19 sati –  „Sax Mozart and Dancefloor Deconstruction“
poseban program suradnje Hrvatskog doma Split i Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu  – Ciklus suvremene glazbe i jazza
SAX/UMAS & S/UMAS, Željko Milić – klarinet, Vedran Momčilović – narator, Hari Zlodre – dirigent i Gordan Tudor – umjetnički voditelj
U prvom dijelu programa ansambl SAX/UMAS prati hrvatskog virtuoza na klarinetu Željka Milića, pod ravnanjem maestra Harija Zlodre. Dvojica izvanrednih profesora na UMAS-u, specijalisti za glazbu W. A. Mozarta, radili su sa studentima saksofona na stilskom oblikovanju Mozartove glazbe. U drugom dijelu programa ansambl S/UMAS predstavlja (splitskoj) publici najnoviji elektroakustični projekt Dancefloor Deconstruction nazvan po istoimenoj skladbi hrvatske skladateljice Margarete Ferek Petrić. Na programu su još i kultna Coming Together američkog skladatelja Frederica Rzewskog te praizvedba skladbe It is what it is Gordana Tudora.

Četvrtak, 4. veljače 2021. u 19 sati  – DINA E MEL
(Dina Bušić– glas, Melita Ivković – gitara, Edin Karamazov – gitara i saz) Bërbili
Baštinski ciklus
Bërbili (Slavuj) – zaboravljene pjesme zadarskih Arbanasa je etnomuzikološki i glazbeni autorski projekt Dine Bušić i Melite Ivković. Donosi deset skladbi u kojima autorice recikliraju, uređuju i oživljavaju, danas gotovo zaboravljene pjesme Arbanasa koji su se početkom 18. stoljeća doselili sa Skadarskog jezera na zadarsko područje.

 

Četvrtak, 11. veljače 2021. u 19 sati, Maja Posavec & Ivan Kapec – Večer s Cohenom
Ciklus suvremene glazbe i jazza
Suzzane, Sisters of Mercy, Like a bird…i brojne druge uspješnice Leonarda Cohena pjeva hrvatska i glazbena kazališna zvijezda Maja Posavec uz gitaru Ivana Kapeca. Susret onih koji se vole, svi koji vole ne smiju propustiti.

 

Utorak, 16. veljače 2021. u 19 sati – Koncert povodom 265. rođendana W. A. Mozarta
Poseban program suradnje Hrvatskog doma Split i HNK Split
Komorni orkestar HNK Split, dirigent: Jure Bučević
Program: K. Odak: Passacaglia za gudački orkestar u g-molu, op. 35, W. A. Mozart: Serenade br. 6 u D-duru KV 239 „Serenata notturna“ i Serenade br. 10 u B-duru KV 361 „ Gran partita“

 

Četvrtak, 18. veljače 2021. u 19 sati – Ivana Lazar, sopran & Pavao Mašić , glasovir – Ljubljeni, gdje si?
Baštinski ciklus – Bösendorfer 1850.
Predstavljanje glasovira marke Bösendorfer (građen oko 1850. godine) kojeg je vlasnik gosp. Kristian Nakić dao na korištenje Hrvatskom domu Split. Radi se o najstarijem funkcionalnom povijesnom glasoviru na prostoru Splita. Na programu: Joseph Haydn – Arianna a Naxos i Wolfgang Amadeus Mozart – pjesme za glas i fortepiano.

 

Petak 19. veljače 2021. u 19 sati – Đorđe Stanetti – Recital (glasovir marke Bösendorfer, građen oko 1850. godine)
Poseban program suradnje Hrvatskog doma Split, Piano Loop akademije i Glazbene škole Josipa Hatzea –  Bösendorfer 1850.
Treća po redu Zimska Piano Loop akademija u Glazbenu školu Josipa Hatzea dovodi dva renomirana glazbena pedagoga, oba profesora sa zagrebačke Muzičke akademije, Rubena Dalibaltayana i Đorđa Stanettiija. Splitska publika moći će uživati u djelima: J. S. Bacha: VI Partita u e-molu BWV 830 i IV Partita u D-duru BWV 828 te Preludiju i fugi (2005.) suvremenog hrvatskog skladatelja Ante Knešaureka.

 

Četvrtak, 25. veljače 2021. u 19 sati – Filip Merčep, marimba – Koncert
Ciklus mladi za mlade
Filip Merčep svojim mnogobrojnim projektima konstantno dokazuje da je umjetnik širokog spektra interesa i djelovanja. Ovim programom otvaramo stranice klasične i suvremene glazbe ispisane obradama poznatih djela za marimbu.

 

Petak 5. ožujka 2021. u 19 sati – Pavel Steidl – gitara, Koncert
Zlatni ciklus
Hrvatski dom Split ugostit će češkog virtuoza Pavela Steidla, jednoga od najvećih svjetskih gitarista današnjice. Na programu su djela; F. Sora, F. Carullia, L. Legnania, N. Paganinia, J. S. Bacha, F.M.Torroba, P. Houghtona i C. Domeniconia (od renesanse do hommage a Jimmy Hendrix).

 

Četvrtak 11. ožujka 2021. u 19 sati – Ana Opačak – vokal, Jurica Karuza – klavir, Danira Ipavec – harmonika, “Pod pariškim nebom”
Ciklus suvremene glazbe i jazza
Ovaj program u naš grad donosi dašak Pariza. “Pod pariškim nebom” smjestili su se francuski i frankofonski autori poput poznatih imena kao što su Edith Piaf, Jacques Brel i Charles Aznavour ili široj publici možda nešto manje poznatih, ali ništa manje omiljenih poput Henri Salvadora ili Pink Martinija.

 

Četvrtak 18. ožujka 2021. u 19 sati – Splitski mandolinski kvartet – Krstarenje Mediteranom
Splitski ciklus
Program nas vodi na glazbeno putovanje Mediteranom (od hrvatske obale, preko Grčke, Napulja, Sicilije itd.), kroz originalne skladbe pisane za klasični mandolinski kvartet iz razdoblja romantizma (takozvano „zlatno doba mandoline“). Na programu su i suvremene skladbe posvečene ovom kvartetu.

 

Četvrtak 25. ožujka 2021. u 19 sati – Zagrebački kvartet – Koncert
Zlatni ciklus 
Zagrebački kvartet najstariji je hrvatski komorni ansambl s odsviranih više od 4000 koncerata na svim kontinentima (2019. godine proslavio je 100. obljetncu postojanja. Na programu su dva splitskoj publici nepoznata djela Ive Tijardovića: Mein Shimmy – Jazz Band Shimmy i Loulou La Languide – Fox-Trot. U drugom djelu programa očekuje nas: D. Šostakovič: Gudački kvartet Br. 11 u f-molu Op. 122 i F. Mendelssohn: Gudački kvartet Br. 3 D-duru Op. 44 br. 1

 

Srijeda, 31. ožujka 2021. u 19 satiRenata Pokupić – mezzosopran, Marin Vitas – kontratenor, Hrvatski barokni ansambl, Laura Vadjon – umjetničko vodstvo
Stabat Mater / Salve Regina
Antonio Vivaldi / George Friederic Handel
Ovaj program (u sklopu baštinskog ciklusa) održava se u suradnji s Turističkom zajednicom grada Splita kao dar građanima grada Splita na samom kraju korizme. Proslavljena hrvatska umjetnica Renata Pokupić zajedno s mladim i talentiranim Marinom Vitasom i Hrvatskim baroknim ansamblom u prvom dijelu programa donose dva djela koje splitska publika do sada nije imala priliku čuti; Vivaldijevo djelo Stabat Mater (RV 621) i Hendelovu Salve Regina (HWV 241). U drugom dijelu programa nakon što Hrvatski barokni ansambl pod vodstvom Laure Vadjon izvede Handelovu Sonatu op.5, br.4, vokalni solisti izvode poznate Vivaldijeve arije poput Cum dederit (Nisi Dominus, RV608) i Gelido in ogni vena (Farnace, RV711).

 

utorak 6. travnja 2021. u 19 sati: Duo Amistad – gitare & Martina Jembrišak – harmonika
Ciklus koncerata mladih glazbenika mo. Vinko Lesić
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split

 

četvrtak 8. travnja 2021. u 19 sati: Koncert – Martina Filjak, klavir
Inauguracijski koncert i predstavljanje novog koncertnog klavira marke Steinway & Sons (model D-274)
Zlatni ciklus 

 

četvrtak 15. travnja 2021. u 19 sati: Ansambl violinista KINOR
Evgenia Epshtein – violina i umjetničko vodstvo, Marina Ivanova – klavir
Program: M. Mussorgsky, D. Shostakovich, A. Dvorak, A. Glazunov, J. Brahms, F. Schubert, J. S. Bach, G. P. Telemann, A. Khachaturian
zlatni ciklus

 

utorak 20. travnja 2021. u 19 sati: JUDITA – biblijska pripovijest iz renesansne Hrvatske prema tekstu Marka Marulića
Ansambl Dialogos, Katarina Livljanić – umjetničko vodstvo, autorica projekta
Program se održava u sklopu proslave 500 obljetnice prvotiska Marulićeve Judite
Organizator: Hrvatski dom Split
Suorganizator: Glazbena mladež Split
Pokrovitelj: Ministarstvo kulture i medija RH
Baštinski ciklus

 

četvrtak 23. travnja 2021. – Igor Paro, koncert za lutnju (snimanje)
Agencija za odgoj i obrazovanje – Stručno znanstveni skup Marko Marulić, Judita (1501. – 1521. – 2021.)
Zatvoreni program

 

petak 23. travnja 2021. u 13:30 sati – Igor Paro, Koncert za lutnju
Agencija za odgoj i obrazovanje – Stručno znanstveni skup Marko Marulić, Judita ( 1501. – 1521. – 2021.)
Zatvoreni koncert (samo za sudionike skupa)

 

srijeda 21. travnja 2021. u 19 sati: Florijan Djerdji – gitara
Ciklus koncerata mladih glazbenika mo. Vinko Lesić
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split

 

Utorak 27.04.2021. u 12 sati: Svečanost potpisivanja i uručenja razvojnih ugovora uz sastanak i predstavljanje obnovljene zgrade Hrvatskog doma u Splitu
I. Ugovor – Razvoj zone Dračevac – Tehnološki park Split – Dračevac,
II. Ugovor – Izgradnja i opremanje centralnog objekta Tehnološkog parka Slit – Dračevac
III. Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt nabave novih autobusa za Promet d.o.o.
IV. Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt uvođenja inteligentnih transportnih sustava na funkcionalnom prometnom području grada Splita
Predsjednik Vlade RH mr. sc. Andrej Plenković, potpredsjednik Hrvatskog sabora Ante Sanader, potpredsjednik Vlade RH Tomo Medved, Ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković, Ministrica regionalnog razvoja i fondova EU Nataša Tramišak, posebni savjetnik Predsjednika Vlade RH Damir Krstičević, Župan Splitsko-dalmatinski Blaženko Boban, Gradonačelnik Grada Splita Andro Krstulović Opara, Zamjenik Gradonačelnika Nino Vela, Ravnatelj središnje agencije za financiranje i ugovaranje Tomislav Petric, Predsjednik uprave Promet d.o.o. Miroslav Delić, pročelnici, savjetnici i djelatnici gradskih službi, ravnatelji Javnih ustanova i gradskih poduzeća Grada Splita i Županije. Domaćin i moderator: Marin Kaporelo, v.d. ravnatelja Hrvatskog doma Split

 

utorak 27. travnja 2021.u 19 sati: Tara Grilj – violina
Ciklus koncerata mladih glazbenika mo. Vinko Lesić
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split

 

četvrtak 29. travnja 2021.u 19 sati: Koncert – Srđan Bulat, gitara
Program: G. Regondi, B. Juračić, K. Arakelyan, F. Tarrega, I. Albeniz, A. Piazzolla
Ciklus mladi za mlade

 

Petak 30. travnja 2021.u 20 sati: Koncert povodom Međunarodnog dana Jazza –  Šporkestar
Jasenka Markov Anterić – flauta i vokal, Goran Cetinić-Koća – gitara, Roko Bandalo – bas, Viktor Margan – bubnjevi
Na programu autorske kompozicije i jazz standardi (M. Davis, T. Monk, J.J. Cale, C. Parker )
Suorganizatori: Hrvatski dom Split & Hrvatska glazbena unija – Podružnica Split
Splitski ciklus

 

ponedjeljak 3. svibnja 2021. u 19 sati: Koncert – MEŠTROVIĆ & EXPRESTO
Old Classics For New Generation
Matej Meštrović, klavir
Kristina Bjelopavlović Cesar, klavir
Borna Šercar, udaraljke Ciklus suvremene glazbe i jazza

 

utorak 4. svibnja 2021. u 19 sati: Ana Tutić – flauta & Petar Krokar -klavir
Ciklus koncerata mladih glazbenika mo. Vinko Lesić
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split

 

srijeda 5. svibnja 2021. u 18 sati: Izložba o obnovi zgrade Hrvatskog doma povodom prve sezone djelovanja koncertne dvorane
Odgovorna osoba: Marin Kaporelo, v.d. ravnatelja
autorice koncepcije izložbe i tekstova: Sanja Buble i Sandi Bulimbašić
Lektura i korektura: Ivana Plejić Pech
Grafičko oblikovanje: Viktor Popović
Arhivske fotografije: Etnografski muzej Split Muzej grada Splita Konzervatorski odjel u Splitu Obitelj Tončić i Vojnović Komisija za povijest športa, Splitski savez športova, Split
Fotografije: Valentino Bilić Prcić, Feđa Klarić, Sanja Buble, Zlatko Sunko
Tisak: Studio Vista, Split

 

srijeda 5. svibnja 2021. u 19 sati: Koncert – Najljepše arije i dueti
Valentina Fijačko Kobić – sopran, Domagoj Dorotić – tenor i Mario Čopor – klavir
zlatni ciklus

 

utorak 11. svibnja 2021. u 20 sati: Elizabeta Adžaga- klavir & Lucija Pejković -violončelo i Barbara Cvitanović – klavir
Ciklus koncerata mladih glazbenika mo. Vinko Lesić
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split

 

Srijeda 12. svibnja  14.00 – 20.00 sati: Majstorska radionica Borisa Andrianova
– za studente Odsjeka za gudačke instrumente i gitaru Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu (UMAS)
Boris Andrianov jedan je od najpoznatijih suvremenih ruskih čelista, profesor na uglednom Moskovskom državnom konzervatoriju Čajkovski. Ostali zainteresirani za sudjelovanje na majstorskim radionicama mogu se javiti na e-mail: Majstorska radionica Borisa Andrianova: waldemaretz@yahoo.com
Sukladno epidemiološkim uvjetima i broju raspoloživih mjesta svi prijavljeni će dobiti obavijest/potvrdu o mogućnosti sudjelovanja na radionicama. Edukativni programi su realizirani u suradnji; Hrvatskog doma Split, Glazbene mladeži Split, Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu i Ministarstva kulture i medija RH.

 

četvrtak 13. svibnja 2021. u 20 sati: Koncert – Boris Andrianov, violončelo
J. S. Bach, Šest suita za violončelo solo
Baštinski ciklus

 

petak 14. svibnja 2021.  10.30 – 12 sati: Pavao Mašić – Praksa sviranja generalbasa i njegova primjena u improvizaciji i kompoziciji
– za studente Odsjeka za glazbenu teoriju i kompoziciju UMAS-a i članove Alumni kluba Glazbenog odjela UMAS-a. Pavo Mašić svestrani je hrvatski orguljaš i čembalist, profesor na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, dobitnik čak 11 Porina. Ostali zainteresirani za sudjelovanje na majstorskim radionicama mogu se javiti na e-mail: Predavanje Pavla Mašića: alumni.glazbeniodjel@gmail.com
Sukladno epidemiološkim uvjetima i broju raspoloživih mjesta svi prijavljeni će dobiti obavijest/potvrdu o mogućnosti sudjelovanja na radionicama. Edukativni programi su realizirani u suradnji; Hrvatskog doma Split, Glazbene mladeži Split, Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu i Ministarstva kulture i medija RH.

 

Petak, 14. svibnja 2021. u 20 sati – Pavao Mašić , glasovir – Johann Sebastian Bach: Goldberg varijacije
Baštinski ciklus – Bösendorfer 1850.
Nastavak ciklusa povijesno osviještenih interpretacija na glasoviru marke Bösendorfer (građen oko 1850. godine) kojeg je vlasnik gosp. Kristian Nakić dao na korištenje Hrvatskom domu Split. Radi se o najstarijem funkcionalnom povijesnom glasoviru na prostoru Splita. Na programu amblematsko Bachovo djelo Goldberg varijacije. *Koncert se održava u Foyeru Hrvatskog doma Split, 1 kat. Organizator: Hrvatski dom Split,
Suorganizator: Glazbena mladež Split

 

utorak 18. svibnja 2021. u 20 sati: Trio Amber & Elena Bonandrini – violina
Ciklus koncerata mladih glazbenika mo. Vinko Lesić
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split

 

četvrtak 20. svibnja 2021. u 20 sati: Koncert – Kvartet flauta Image
Marija Bašić Markotić, Mila Lapov, Ana Vrvilo i Antonia Mikas
Program: E. Grieg, E. Bozza, M. Mower i C. McMichael
Splitski ciklus

 

Subota, 22. svibnja 2021. u 20 sati – Gordan Tudor & gosti / SAX Weekend
Poznati hrvatski saksofonista Gordan Tudor na ovogodišnjem izdanju Sax Weekenda ugošćava poznate saksofoniste Evu van Grinsven i Leva Pupisa. Organizatori: Umjetnička akademija Sveučilišta u Splitu & Glazbena mladež Split – Ciklus suvremene glazbe i jazza
Suorganizator: Hrvatski dom Split

 

utorak 25. svibnja 2021. u 20 sati: Neda Aleksić – sopran & Danijela Kos – violončelo
Ciklus koncerata mladih glazbenika mo. Vinko Lesić
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split

 

Četvrtak, 27. svibnja 2021. u 20 sati – Ruben Dalibaltayan: pijanistički recital
Organizator: Piano Loop Akademija
Suorganizator: Hrvatski dom Split
Program: Komitas, A. Hačaturjan, A. Babadžanian, B. Bersa

 

Petak, 28. svibnja 2021. u 12 sati
Otkrivanje spomen ploče sportskim društvima koji su imali osnivačku skupštinu u Hrvatskom domu Split
Spomen ploču postavljaju: Grad Split i Javna ustanova u kulturi Hrvatski dom Split,
Programu prisustvuju: Gradonačelnik grada Splita gosp. Andro Krstulović Opara, v. d. ravnatelja Hrvatskog doma Split gosp. Marin Kaporelo, član uprave HNK Hajduk gosp. Ivan Matana, predsjednik HVK Gusar gosp. Ivica Botica i predsjednik ŠD Jadran gosp. Srđan Kovačić.
U glazbenom dijelu programa sudjeluju: Bože Jurić Pešić – tenor & Tetyana Borchagivska – klavirska pratnja

 

Petak, 28. svibnja 2021. u 20 sati – Jan Niković: pijanistički recital – OTKAZANO ZBOG BOLESTI!
Organizator: Piano Loop Akademija
Suorganizator: Hrvatski dom Split
Program: J. J. Rameau, L. van Beethoven, E. Rautavaara, F. Chopin, A. Skrjabin

 

utorak 1. lipnja 2021. u 20 sati: Rafaela Čanžar – sopran & Monika Beus – violina
Ciklus koncerata mladih glazbenika mo. Vinko Lesić
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split

 

četvrtak 3. lipnja 2021. u 20 sati: Wladimir Kossjanenko – viola & Katja Repušić – klavir
Program: Robert Schumann: Adagio i Allegro za violu i klavir op. 70
Davorin Kempf: Mariposa de luz – Leptir svjetlosti (prema J.R. Jiménezu) za klavir solo
J. S. Bach: Ciaccona za violu solo
Rebecca Clarke: Sonata za violu i klavir (iz 1919. godine – prva izvedba u Splitu)
Igor Stravinsky: Introduzione, Serenata, Menuetto e Finale iz Suite Italienne
Zlatni ciklus

 

utorak 8. lipnja 2021. u 20 sati: Borna Matijević – tenor & Klavirski trio Gracioso
Ciklus koncerata mladih glazbenika mo. Vinko Lesić
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split

 

srijeda 9. lipnja 2021. Komemoracija Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu za Mihovila Karuzu i Gorana Listeša
U glazbenom dijelu programa sudjeluju profesori, sadašnji i bivši studenti Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu.
Organizator: Umjetnička akademija Sveučilišta u Splitu
Suorganizator: Hrvatski dom Split
Zatvoreni program uz najavu preko Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu, mail; vesna.podrug@yahoo.com

 

četvrtak 10. lipnja 2021. u 20 sati: Wolfgang Amadeus Mozart – Čarobna frula
Koncertna izvedba najljepših glazbenih brojeva
Izvode: studenti solo pjevanja Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu
Umjetničko vodstvo: mo. Hari Zlodre
Suorganizatori: Umjetnička akademija Split i Hrvatski dom Split – Ciklus mladi za mlade

 

subota 12. lipnja 2021. u 12 sati: Wolfgang Amadeus Mozart – Čarobna frula
Koncertna izvedba najljepših glazbenih brojeva
Izvode: studenti solo pjevanja Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu
Umjetničko vodstvo: mo. Hari Zlodre
Suorganizatori: Umjetnička akademija Split i Hrvatski dom Split – Ciklus mladi za mlade – ZATVORENA IZVEDBA ZA STUDENTE I PROFESORE UMJETNIČKE AKADEMIJE SVEUČILIŠTA U SPLITU

 

utorak 15. lipnja 2021. u 20 sati: Romualda Bloch – violina & Piano trio Bloch/Popović/Mihalić
Ciklus koncerata mladih glazbenika mo. Vinko Lesić
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split

 

srijeda 16. lipnja 2021. u 20 sati: Splitski virtuozi
Solistica: Ana Labazan Brajša, violina
Dirigent i solist: Wladimir Kossjanenko, viola
Prvi koncert Splitskih virtuoza u Hrvatskom domu 16. lipnja će biti posvećen sjećanju na Mihovila Karuzu, istaknutog glazbenika i profesora Glazbenog odjela Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu.
Program:
Samuel Barber: Adagio za gudače
Max Bruch: Romanca za violu i gudače, op. 85, u obradi Wladimira Kossjanenka
Camille Saint-Saëns: Rondo capriccioso
Ludwig van Beethoven – Gustav Mahler: Ozbiljni kvartet u f-molu, op. 95
Gustav Theodor Holst: Suita sv. Pavla
Splitski ciklus

 

četvrtak 17. lipnja 2021. u 20.30 sati: Split at Night Jazz Festival – Black Coffee & Martine Thomas 

Organizator: Udruga Split at Night
Suorganizator: Hrvatski dom Split

 

petak 18. lipnja 2021. u 20.30 sati: Split at Night Jazz Festival – Hojsak & Novosel

Organizator: Udruga Split at Night
Suorganizator: Hrvatski dom Split

 

subota 19. lipnja 2021. u 20.30 sati: Split at Night Jazz Festival – Sara & Jappa
Gost večeri:  Gordan Tudor

Organizator: Udruga Split at Night
Suorganizator: Hrvatski dom Split

 

ponedjeljak 21. lipnja 2021. u 20 sati: Aljoša Jurinić – klavir
Koncert povodom Svjetskog dana glazbe – Spomenik Beethovenu
Program:
L. van Beethoven: Andante favori u F-duru, WoO 57
R. Schumann: Fantazija u C-duru, op. 17
F. Mendelssohn: Ozbiljne varijacije u d-molu, op. 54
L. van Beethoven: Sonata br. 21 u C-duru, op. 53, Waldstein
Zlatni ciklus

 

utorak 22. lipnja 2021. u 20 sati: Karla Križanić – flauta & Luka Galuf – violončelo – Proglašenje pobjednika Ciklusa
Ciklus koncerata mladih glazbenika mo. Vinko Lesić
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split

 

srijeda 23. lipnja 2021. u 20 sati: Ana Malovan – nagradni diplomski koncert
Program se održava u suradnji Hrvatskog doma Split (kao nastavne baze) i Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu kao poticaj najboljim studentima za daljnji rad.
Suorganizatori: Umjetnička akademija Split i Hrvatski dom Split – Ciklus mladi za mlade

 

četvrtak 24. lipnja 2021. u 20 sati: Natan Zlodre – gitara, 

Ciklus mladi za mlade

 

petak 25. lipnja 2021. u 20 sati: GMD Sanctus Domnio – Koncert povodom 30 godina djelovanja
Organizator: Gradsko mandolinsko društvo Sanctus Domnio
Suorganizator: Hrvatski dom Split – Splitski ciklus

 

ponedjeljak, 28. lipnja 2021. u 19 sati
Maturalni koncert – Branimir Župić (klavir), učenik Glazbene škole Josipa Hatzea iz Splita
Na programu su djela skladatelja: J. S. Bacha, L. v. Beethovena, B. Berse i F. Liszta.
Gosti; Paula Ćurić – gitara i Tomislav Jukić – tenor
Kosovka Čudina, prof. – mentorica, Organizator: Glazbena škola Josipa Hatzea Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split
Zatvoreni koncert – ulaz je besplatan za učenike (roditelje) i nastavnike Glazbene škole Josipa Hatzea

 

srijeda 30. lipnja 2021. u 20 sati: Zagrebački solisti – Koncert
Završni koncert 1. koncertne sezone, predstavljanje rezultata i proglašenje nominiranih glazbenika za najbolja umjetnička ostvarenja, Nagrada IVO TIJARDOVIĆ
Program:
Gordan Tudor: Concerto scosso
Luigi Boccherini: Simfonija u d-molu, op. 12, br. 6,  Đavolova kuća, G506
Andante sostenuto – Allegro assai, Andantino con moto, Andante sostenuto – Allegro con moto
Frano Parać: Dva stavka za gudače
Allegro, Allegro deciso
***
Antonín Dvořak: Serenada za gudače u E-duru, op. 22
I. Moderato
II. Tempo di Valse
III. Scherzo: Vivace
IV. Larghetto
V. Finale: Allegro vivace
Zlatni ciklus

PIANO LOOP FESTIVAL 2021

Organizator: Udruga Piano projekt Programski partner: Hrvatski dom Split

16.08. 2021. Piano 24 (piano marathon)
16.08. 2021. Kemal Gekić
17.08. 2021. Natalia Trull
18.08. 2021. Nikolay Lugansky
19.08. 2021. Dmitry Shishkin
20.08.2021.  Goran Filipec

12. MAGfestival, međunarodni festival komorne glazbe

MAGfestival je festival komorne glazbe na kojem nastupaju mladi glazbenici sa šireg područja Splita, ali i međunarodno priznatim glazbenicima iz drugih dijelova Hrvatske i inozemstva.

PROGRAM:

MAG Papandopulijada 1 – Svečano otvaranje 12. MAGfestivala
MAGansambl
Srđan Bulat (gitara), Antonija Škorput Slišković (gitara), Mislav Peović (kontrabas), Svjetlana Jurić-Pešić (violina), Ema Ivković (violina), Mia Grubišić (violončelo), Ivan Štorić (klavir)
srijeda 25. kolovoza u 20:00, Hrvatski dom Split

D&B Duo
Dubravka Vukalović & Bruno Vlahek
klavir četveroručno
subota 28. kolovoza u 20:00, Hrvatski dom Split

MAG Papandopulijada 2 – MAGansambl
Kvartet flauta Image (Marija Bašić Markotić, Mila Lapov, Ana Vrvilo, Antonia Mikas), Antonija Škorput Slišković (gitara), Dunja Čolić (oboa), Yaroslav Sadovyy (klarinet), Matko Smolčić (fagot), Mia Grubišić (violončelo), Frane Rušinović (klavir)
utorak 31. kolovoza u 20:00, Hrvatski dom Split

Ansambl OKTOS
Ivana Vukojević (flauta), Dunja Čolić (oboa), Emma Štern (klarinet), Matko Smolčić (fagot), Zvonimir Krpan (violina), Tajana Škorić (viola), Iva Ilakovac (violončelo), Domagoj Guščić (klavir)
petak 3. rujna u 20:00, Muzej grada Splita

Duo Foyle/Poizat
Michael Foyle – violina
François-Xavier Poizat – klavir
nedjelja 5. rujna u 20:00, Hrvatski dom Split

Petak, 20. kolovoza 2021. u 17:45 sati uz izravan televizijski prijenos na HRT4 iz Hrvatskog doma Split
Program obilježavanja 25. godina Sportskih igara mladih.
Grad Split je od 17. do 21. kolovoza domaćin velike međunarodne završnice Plazma Sportskih igara mladih. Više od tisuću natjecatelja iz Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine, zemalja u kojim su Igre trenutno aktivne, druže se i natječu u 10 sportskih disciplina. (zatvoreni događaj)
Petak 3. rujna 2021. u 20 h Završni koncert polaznika seminara Tomislava Mužeka
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split
ulaznice po promotivnoj cijeni u sustavu Adriaticketa

četvrtak 9. rujna 2021. od 10 sati,

Konferencija za medije – predstavljanje programa koncertne sezone 2021./2022.
Program su predstavili maestro Ivan Repušić (član Umjetničkog vijeća Hrvatskog doma u Splitu), pijanistica Martina Filjak (rezidencijalna umjetnica Hrvatskog doma u Splitu) i Marin Kaporelo (v. d. ravnatelja Ustanove).

Objava dobitnika Godišnje nagrade IVO TIJARDOVIĆ za najbolje umjetničko ostvarenje u programu Koncertne dvorane Hrvatskog doma Split u sezoni 2020./2021. dodjeljuje se Katarini Livljanić za program JUDITA: Biblijska pripovijest iz renesansne Hrvatske prema tekstu Marka Marulića, izveden 20. travnja 2021. u sklopu proslave 500. obljetnice prvotiska Marulićeve Judite.

Svečano otvorenje izložbe ”Prva koncertna sezona u slikama” autorice Maje Prgomet, cijenjene splitske fotografkinje. Izložba je otvorena do daljnjega i može se posjetiti u prostoru Svečane dvorane na 1. katu prilikom koncertnih i drugih događanja.

Nedjelja 19. rujna 2021. u 22 sati, Jutarnji koncert Gudačkog i Puhačkog orkestra Srednje glazbene škole “Josip Hatze”.
Orkestrima ravnaju Christian Schulz (AU) i Jakov Jurić (HR). Poznati bečki dirigent Christian Schulz, umjetnički ravnatelj Mozart Collegium Vienna i koncertnog ciklusa “Schwingungen” koji se održava u Zlatnoj dvorani bečkog Musikvereina održao je majstorsku radionicu u Glazbenoj školi Josipa Hatzea. Program je realiziran u suradnji Hrvatskog doma Split i Glazbena škola Josipa Hatzea. (ulaz slobodan)

Utorak 28. rujana u 11 sati, Policijska uprava splitsko-dalmatinska – Dan policije
(zatvoreni događaj)

od 30. rujna do 1. listopada 2021. Regionalni seminar na temu „Unaprjeđenje provedbe Ustavnog zakona o pravima nacionalnih manjina te uloga vijeća i predstavnika nacionalnih manjina“.
Skup se održava u organizaciji Ureda za ljudska prava i prava nacionalnih manjina Vlade RH i Savjeta za nacionalne manjine.
(zatvoreni događaj)

Subota 9. listopada 2021. u 19 sati. Spli’ski klaparel” – Smotra klapa u sklopu Festivala pjesme “Sing in Split”.
Večer posvećena maestru Mojmiru Čačiji
Nastupaju klape: Ventula ” (Split), “Neverin” (Kaštel Lukšić), “Orca” (Split), “Bošket” (Zagreb), “Munita” (Zadar), “Morbin” (Donji Humac otok Brač), “Mriža” (Split) i “Sinj”
Organizator: klapa ventula
ulaz slobodan