ULAZNICE ZA SVA DOGAĐANJA:
Adriaticket
* Putem on line servisa Adriticket
** Na dan izvedbe sat vremena prije početka koncerta na blagajni Hrvatskog doma Split.
*** Preko partnera sustava Adriaticketa na lokacijama: Tisak Media CCO1, Dancing Bear, Cro Fan Shop MALL of Split.
Umirovljenici, studenti, učenici, nezaposleni i osobe s invaliditetom ostvaruju pravo na popust 50%.

Croatia Tickets

* Putem on line servisa Croatia Tickets

Preuzmite program za novu koncertnu sezonu 2021./2022.

Glazbeni salon Jakova Gotovca – Raspored događanja u Koncertnom ciklusu mladih glazbenika mo. Vinko Lesić koji organizira Glazbena mladež Split 

_______________________________________________________________________________________

PROGRAM SEZONA 2021./2022.

_______________________________________________________________________________________

Četvrtak, 19. svibnja 2022. u 20:00 sati (Ciklus suvremene glazbe i jazza)

KLASIČNA HRVATSKA ČETVORKA + 2

Wes meets Trane

Ponedjeljak 23. svibnja 2022. u 20 sati – Ana Opačak (vokal) & Jurica Karuza (klavir)
Humanitarni koncert za prikupljanje sredstava za kupnju Monitora za prijevoz teško bolesne djece za Zavod za intenzivnu pedijatriju KBC Split
Organizator: Lions Club Marjan
suorganizator: Hrvatski dom Split

24. i 25. svibnja 2022. Konferencija UBIK – Udruga za Blockchain i Kriptovalute
Zatvoreni događaj (cjelodnevni događaj)
Organizator: UBIK – Udruga za Blockchain i Kriptovalute

četvrtak 26. svibnja 2022., u 10 sati – Konferencija Day 8
Zatvoreni događaj!
Organizator: Day 8 d.o.o.

Četvrtak, 26. svibnja 2022. u 20:00 sati (Baštinski ciklus)

KLAVIRSKI TRIO DUBROVNIK

Večer hrvatskih skladatelja

Petak 27. svibnja 2022. od 17 sati – Slovensko kulturno društvo TRIGLAV
Ulaz slobodan!
Organizator: Slovensko kulturno društvo TRIGLAV, Split

Subota 28. svibnja 2022. u 20 sati – Klapa Luše (ž) – KONCERT
Ulaz slobodan!
Organizator: Klapa Luše Split

31. svibnja i 1. lipnja 2022. – RADIO DALMACIJA
Više detalja uskoro!
Organizator: Radio Dalmacija

Četvrtak, 2. lipnja 2022. u 20:00 sati (Splitski ciklus)

LOVORKA NEMEŠ DULAR, KLAVIR

petak 3. lipnja 2022. u 20 sati, Elis Lovrić
Autorski koncert 
Organizator: Rezonator
#jersviratisemora2

Četvrtak, 9. lipnja 2022. u 20:00 sati (Baštinski ciklus)

FRANJO BILIĆ, ČEMBALO

Rameauov vremeplov

Srijeda, 15. lipnja 2022. u 20:00 sati (Ciklus+)

ANA BATINICA, FLAUTA & TONČI TRANFIĆ, KLAVIR

Tokyo – Pariz – New York

Subota, 25. lipnja 2022. u 20:00 sati 

IVO POGORELIĆ – Donatorski koncert

S osobitim zadovoljstvom najavljujemo završni koncert II. koncertne sezone na kojem će prvi put u novoj splitskoj koncertnoj dvorani nastupiti maestro Ivo Pogorelić. Zahvaljujući plemenitoj gesti mo. Pogorelića, sav prihod od ulaznica namijenjen je umjetničkom usavršavanju darovitih učenika Glazbene škole Josipa Hatzea. Hrvatski dom Split se s ponosom pridružuje ovoj hvalevrijednoj akciji i poziva sve goste i građane Splita da podrže ovu akciju kupnjom ulaznica koje su u prodaji putem sustava Adriaticket od utorka, 10. svibnja 2022. NAPOMENA: Za ovaj koncert nije moguće ostvariti popuste i pretplatničke kodove!

_______________________________________________________________________________________

Protekli događaji u sezoni 2021./2022.

_______________________________________________________________________________________

Utorak, 5. listopada 2021.00 sati (Svečano otvorenje sezone)

KONCERT SOLISTA ZADARSKOG KOMORNOG ORKESTRA – ROMAN SIMOVIĆ, VIOLINA / MARCO GRAZIANI, VIOLINA / MILENA SIMOVIĆ, VIOLA / LUCIJA BRNADIĆ, VIOLA / ULADZIMIR SINKEVICH, VIOLONČELO / BRANIMIR PUSTIČKI, VIOLONČELO / KATJA REPUŠIĆ, KLAVIR

Subota 9. listopada 2021. u 19 sati. “Spli’ski klaparel” – Smotra klapa u sklopu Festivala pjesme “Sing in Split”.
Večer posvećena maestru Mojmiru Čačiji
Nastupaju klape: Ventula ” (Split), “Neverin” (Kaštel Lukšić), “Orca” (Split), “Bošket” (Zagreb), “Munita” (Zadar), “Morbin” (Donji Humac otok Brač), “Mriža” (Split) i “Sinj”
Organizator: Klapa ventula
ulaz slobodan

Četvrtak, 14. listopada 2021. u 20:00 sati (Cuklus+)

OPERA BB / ORKESTAR MLADIH GLAZBENIKA / JOSIP DEGL’IVELLIO, DIRIGENT

Samuel Arnold (1740.–1802.): Opsada Korčule, komična opera u 3 čina

Četvrtak, 21. listopada 2021. u 20:00 sati (Baštinski ciklus)

NÚRIA RIAL, SOPRAN & EDIN KARAMAZOV, GITARA

Con Guitarra

Petak 22. listopada u 15:00 sati *
Koncert u rano poslijepodne – Zbor i Orkestar Channing School iz Londona (Velika Britanija).
*Koncert se održava u sklopu međunarodne suradnje Hrvatskog doma Split. Nakon radionica za članice
zbora i orkestra dodatan koncert predviđen je u subotu 23. listopada u Trogiru, crkva sv. Ivana Pavla II. u 11,30 sati.
ULAZ SLOBODAN!

Četvrtak, 28. listopada 2021. u 20:00 sati (Ciklus suvremene glazbe i jazza)

PAPANDOPULO KVARTET

Večer splitskih skladatelja u spomen na hrvatskog akademika, skladatelja i glazbenog pedagoga Rubena Radicu (1931.–2021.)

petak 29. listopada 2021. u 20 sati – Finalna večer startup natjecanja Get in the Ring Split
Finalisti: Wingo, Metabelly, Mr.Popper, AymoLive, Helm Order Monitor i Resplit.
Organizatori: Studentski poduzetnički inkubator Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Splitu i Grad Split

Utorak 2. studenoga 2021. u 19 sati, “Guitarra española” – Rafael Aguirre (Španjolska)
9. DANI KLASIČNE GITARE
organizator: Udruga splitskih gitarista-GitaraSt
Suorganizator: Hrvatski dom Split

Srijeda 3. studenoga 2021. u 19 sati, “Omaggio” – Petrit Çeku (Hrvatska / Kosovo)
9. DANI KLASIČNE GITARE
organizator: Udruga splitskih gitarista-GitaraSt
Suorganizator: Hrvatski dom Split

Četvrtak 4.studenoga 2012. u 19 sati, “Musicas del Mundo” – Sevilla Guitar Duo (Španjolska)
9. DANI KLASIČNE GITARE
organizator: Udruga splitskih gitarista-GitaraSt
Suorganizator: Hrvatski dom Split

Petak, 5. studenoga 2021. u 20:00 sati (Cuklus+)
ZORAN VELIĆ, KLAVIR

Subota 6. studenoga 2021. u 19 sati, “Omaggio ad Astor Pazzolla” – Cesare Chiacchiaretta, bandoneon i Giampaolo Bandini, gitara (Italija)
9. DANI KLASIČNE GITARE
organizator: Udruga splitskih gitarista-GitaraSt
Suorganizator: Hrvatski dom Split

utorak 9. studenog 2021. u 20 sati – Gradski zbor Brodosplit Vlado Sunko – dirigent ODGOĐENO!!!
Predstavljanje dokumentarnog filma; Ljubo Stipišić Delmata – Uskrsnuće (oratori za muški zbor i soliste)
Organizator: Gradski zbor Brodosplit
Suorganizator: Hrvatski dom Split
Ulaz Slobodan uz pozivnice Gradskog zbora Brodosplit

Četvrtak, 11. studenoga 2021. u 20:00 sati (Baštinski ciklus)

ZBOR HRVATSKE RADIOTELEVIZIJE / TOMISLAV FAČINI, DIRIGENT ODGOĐENO!!!

Boris Papandopulo: Hrvatska misa u d-molu, op. 86 za mješoviti zbor, sopran, alt, tenor i bariton solo a cappella (1939.)

* Uz 30. obljetnicu smrti Borisa Papandopula (1906.–1991.)

Srijeda, 17. studenoga 2021. u 20:00 sati (Splitski ciklus)

ANTE JERKUNICA, BAS & MARTINA FILJAK, KLAVIR

„Odabrala Martina Filjak”

Nedjelja, 21. studenoga 2021. u 20:00 sati (Ciklus suvremene glazbe i jazza)

ANZÛ QUARTET

Olivier Messiaen: Kvartet za kraj vremena (Quatuor pour la fin du temps, 1940)

Petak, 26. studenoga 2021. u 20:00 sati (Zlatni ciklus)

SAINT-SAËNS 100 – KLAVIR & PUHAČI

Integralna izvedba komornih skladbi za klavir i puhače Camilla Saint-Saënsa (1835.–1921.) u povodu 100. obljetnice skladateljeve smrti

Ponedjeljak, 29 studenog 2021. u 9 sati
Turističko-ugostiteljska škola Split – predstavljanje programa Erasmus +
40 domaćih i inozemnih učenika kroz različite aktivnosti i radionice predstaviti će aktivnosti s ciljem upoznavanja kulturno-povijesnog
nasljeđa, materijalne i nematerijalne kulturne baštine svojih zemalja. Projekt se održava u periodu od 29. 11. do 3. 12. 2021.
zatvoreni događaj

utorak 30. studenoga 2021. u 20 sati, Humanitarni koncert
Adventska bajka Antonelle Malis – Glasom od srca za osobe bez glasnica
EYA orkestar
Zbor Optimisti i klapa Orilo Grmilo (laringektomirani pjevači)
gošća iznenađenja
suorganizatori: Turistička zajednica grada Splita & Hrvatski dom Split
Sav prihod od ulaznica namijenjen je Hrvatskoj zajednici laringektomiranih osoba 

Četvrtak, 9. prosinca 2021. u 20:00 sati (Splitski ciklus)

KAJANA PAČKO, VIOLONČELO & DANIJEL DETONI, KLAVIR

Utorak, 14. prosinca 2021. u 20:00 sati: Božićni koncert
Ksenija Varvodic Peris (vokal)
Jurica Karuza (klavijature)
Organizator: Comunità Degli Italiani Spalato
Ulaz slobodan

Četvrtak, 16. prosinca 2021. u 20:00 sati (Ciklus +)

MEĐUNARODNI HARMONIKAŠKI ORKESTAR / MARTINA JEMBRIŠAK, UMJETNIČKO VODSTVO

Subota 18. prosinca 2021. u 11 sat

Božićni koncert Glazbene škole Josipa Hatzea

Organizator: Glazbena škola Josipa Hatzea Split

Suorganizator: Hrvatski dom Split

Ponedjeljak, 2o. prosinca 2021. u 20 sati

Koncert ansambla violinista KINOR pod umjetničkim vodstvom doc. art. Evgenie Epshtein

Organizator: Umjetnička Akademija Sveučilišta u Splitu

Suorganizator: Hrvatski dom Split

Utorak, 21. prosinca 2021. u 20:00 sati (Splitski ciklus)

Prijatelji Hrvatskog doma Split – Koncert povodom prve obljetnice djelovanja koncertne dvorane
Vesna Podrug Kossjanenko, klavir
Zoran Velić, klavir
Bože Jurić Pešić, tenor
Ivana Bandalo, klarinet
Marko Zupan, flauta
Splitski kvartet rogova
SAX UMAS (umjetnički voditelj: Gordan Tudor),
Hari Zlodre, dirigent
Dječji zborovi Glazbene škole Josipa Hatzea voditeljice: Agneza Medić i Ivana Šutić.                           

Na programu: Wolfgang Amadeus Mozart, Giacomo Puccini, George Gershwin, Astor Piazzolla, George Gershwin…

Četvrtak, 23. prosinca 2021. u 14 sati – Svečana sjednica Gradskog vijeća Grada Splita povodom predstojećih blagdana Božića i Nove godine (Zatvoreni program)

Četvrtak, 13. siječnja 2022. u 20:00 sati (Baštinski ciklus)

TEREZIJA CUKROV, KLAVIR

Bösendorfer 1850

Četvrtak, 20. siječnja 2022. u 20:00 sati (Splitski ciklus)

IDA GAMULIN, KLAVIR — OTKAZANO ZBOG BOLESTI!

Nedovršena priča

Četvrtak, 27. siječnja 2022. u 20:00 sati (Zlatni ciklus)

THE KING’S SINGERS

Vodeći svjetski vokalni sastav po prvi put nastupa u Hrvatskoj!

Četvrtak, 3. veljače 2022. u 20:00 sati (Splitski ciklus)

EVGENIA EPSTEIN, VIOLINA / LIUBA KALMYKOVA, VIOLINA / WLADIMIR KOSSJANENKO, VIOLA / MONIKA LESKOVAR, VIOLONČELO / MARTINA FILJAK, KLAVIR

 KONCERT ZA 5 „Odabrala Martina Filjak”

Četvrtak, 10. veljače 2022. u 20:00 sati (Ciklus suvremene glazbe i jazza)

BLAZIN’ QUARTET & SRĐAN IVANOVIĆ

Sleeping Beauty

Četvrtak, 17. veljače 2022. u 20:00 sati (Zlatni ciklus)

MATEJ MEŠTROVIĆ & ANSAMBL VIOLINISTA KINOR

Recomposed Vivaldi: The Four Seasons

Četvrtak, 24. veljače 2022. u 20:00 sati (Ciklus +)

BOŽE JURIĆ PEŠIĆ, TENOR & ZORAN VELIĆ, KLAVIR

Večer Lieda

4. ZIMSKO IZDANJE PIANO LOOP AKADEMIJA

Ponedjeljak 21. veljače 2022. u 19.30 sati

Maria Bobrina i Desislava Bobrina (klavir četveroručno)

& Anna Leyerer (klavir)

Na programu: E. Grieg, F. Schubert, F. Liszt, C. Vine

Mentor: Albert Mamriev

Utorak 22. veljače 2022. u 19.30 sati

Angel Wang (klavir)

Na programu: L. van Beethoven, E. Granados, I. Stravinsky, 

Mentor: Natalia Trull

Srijeda 23. veljače 2022. u 19.30 sati

Mia Pečnik (klavir)

& Cristiana Dragos-Roman (klavir)

Na programu: J. S. Bach , J. Haydn i J. Brahms, N. Medtner i F. Liszt

Mentori: Andreas Frölich i Philippe Raskin

Petak 25. veljače 2022. u 19.30 sati

Togrul Huseynli (klavir)

Na programu: R. Schumann, F. Schubert, A. Scriabin

Mentor: Andreas Frölich

Organizator: Udruga Piano loop projekt

Suorganizatori: Hrvatski dom Split i Glazbena škola Jisipa Hatzea

Pokrovitelji: Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske i Grad Split

Četvrtak, 3. ožujka 2022. u 20:00 sati (Baštinski ciklus)

CAMERATA GARESTIN

Varaždinski skladateljski krug i Alessandro Scarlatti

 Četvrtak, 10. ožujka 2022. u 20:00 sati (Ciklus suvremene glazbe i jazza)

ANSAMBL ACOUSTIC PROJECT – ODGOĐENO ZBOG BOLESTI

Folklorna fuzija

Četvrtak, 17. ožujka 2022.

u 20:00 sati  Svečana dvorana Hrvatskog doma Split
TANGO³ “Odabrala Martina Filjak” (Zlatni ciklus)
Martina Filjak – klavir, Gordan Tudor – saksofon, Eckart Runge – violončelo

Dan otvorenih vrata – razgledavanje Hrvatskog doma u Splitu uz stručno vodstvo
Grupe u 10.00, 12.00 i 14.00 sati – Hrvatski dom Split, prizemlje
Prijave putem e-maila info@hdsplit.hr ili telefonski 021/213-775 od 9.00 – 14.00 sati

Svečano otvorenje Glazbenog salona Jakova Gotovca
18:30 sati – Razgovor s povodom – S Martinom Filjak, Gordanom Tudorom i Eckartom Rungeom
razgovara Petra Crnčević

Srijeda, 23. ožujka 2022. u 20 sati
Koncert povodom obljetnice glazbene škole Josipa Hatzea
Nastupaju učenici škole pod vodstvom svojih profesora
Organizator: Glazbena škola Josipa Hatzea
ULAZ SLOBODAN!

 Četvrtak, 24. ožujka 2022. u 20 sati (Ciklus +)

NELA ŠARIĆ, SOPRAN & ZORAN VELIĆ, KLAVIR

Amore capriccioso

CIKLUS MLADIH PIJANISTA “ALLEGRO MAESTROSO”

Stipe Prskalo (klavir) i Zvjezdan Vojvodić (klavir)

Ivan Petrović-Poljak (klavir)

Arsen Dalibaltayan (klavir)

Barbara Cvitanović (klavir)

Organizator: Udruga Piano loop projekt

Suorganizator: Hrvatski dom Split

Ponedjeljak 28. ožujka 2022. u 20 sati
Večer francuske šansone – nacionalno natjecanje mladih izvođača
Gost večeri: Lovro Rimac
Voditeljica programa: Ana Opačak
Glazbena pratnja i aranžmani: Jurica Karuza
U natjecanju sudjeluju: Gabriela Brajčić, Karla Arković, Marta Matković, Luka Crnjac, Ema Kuzmanić Balić,
Lucija Remetin, Ivona Mandić, Lara Morović, Vanessa Ivana Peričić, Etna Vrgoč, Lara Zovko i Đana Smajo
Organizator: Prokultura – Opservatorij kulturnih politika
Voditeljica projekta: Nansi Ivanišević
Suorganizator: Hrvatski dom Split

Četvrtak, 31. ožujka 2022. u 20:00 sati (Splitski ciklus)

LOVRE MARUŠIĆ, KLAVIR

petak 1. travnja 2022. u 20 sati
Rundek & Ekipa 
Organizator: KulaKula
Partneri: HGU Podružnica Split i Hrvatski dom Split
Program je sufinanciran putem Natječaja Jer svirati se mora 2
NAPOMENA: ulaznice isključivo putem sustava Entrio.hr

subota 2. travnja 2022. u 20 sati
Biseri klavirske literature – Koncert laureata EPTA-e
Nastupaju:
Natali Ružić, Mia Pečnik, Zvjezdan Vojvodić, Jan Niković
Voditeljica projekta: Ida Gamulin
Organizator: EPTA
Suorganizator: Hrvatski dom Split
ULAZ SLOBODAN!

6., 7. i 8. travnja 2022. od 9 do 18 sati.
Roman Archaeology Conference /Theoretical Roman Archaeology Conference 2020 (2022)
Organizatori: Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti i Roman Society (samo za sudionike Konferencije)

Petak, 8. travnja 2022. u 20:00 sati (Ciklus+)

SPLITSKI GITARISTIČKI KVARTET

subota 9. travnja 2022. u 20 sati
Gala koncert klapa pobjednica 55. Festivala dalmatinskih klapa Omiš
Nastupaju; Oželanda (ž), Zagreb, Mriža (m), Split, Kapric (ž), Zadar,
Kaše (m), Dubrovnik, Praska (mj), Podstrana, Stine (m), Zagreb,
Luše (ž), Split, Vinčace (m), Novi Vinodolski.
Voditeljica programa: Edita Lučić Jelić
Suorganizatori: Festival dalmatinskih klapa Omiš & Javna ustanova u kulturi Hrvatski dom Split
Pokrovitelj: Grad Omiš
Generalni sponzor: Tommy d.o.o.

Utorak 12. travnja 2022. u 20 sati, Gradski zbor Brodosplit
Predstavljanje novog DVD tj. snimke oratorija Ljube Stipišića Delmate “Uskrsnuće”
Organizator: Gradski zbor Brodosplit
Suorganizator: Hrvatski dom Split
Ulaz slobodan!

Srijeda, 13. travnja 2022. u 20:00 sati (Baštinski ciklus)

RICERCAR CONSORT / PHILIPPE PIERLOT, UMJETNIČKO VODSTVO

Korizmeni koncert – Membra Jesu Nostri – Dietrich Buxtehude

srijeda 20. travnja 2022. u 12 sati, Dodjela nagrada najboljim sportašima grada Splita
Organizator: Splitski savez sportova
ulaz s pozivnicama!

Četvrtak, 21. travnja 2022. u 20:00 sati (Zlatni ciklus) – Otkazano zbog bolesti izvođača!

KREŠIMIR STRAŽANAC, BARITON & JONATHAN WARE, KLAVIR

petak 22. travnja 2022. u 18 sati, Stručni skup
Organizator: Društvo profesora hrvatskoga jezika
ulaz samo za sudionike!

subota 23. travnja 2022. u 19,30 sati, Dani flaute
Organizator: Glazbena mladež Split i Umjetnička organizacija Aleph
umjetnička voditeljica: Ana Domančić Krstulović
Suorganizator: Hrvatski dom Split

ponedjeljak 25. travnja 2022. u 20 sati, Zoran Dukić – gitara
Organizator: Glazbena škola Josipa Hatzea
Suorganizator: Hrvatski dom Split

Srijeda 27. travnja 2022. u 20 sati, Intermezzo hrvatske operete / KONCERT
Organizator: Umjetnička akademija u Splitu
Suorganizatori: Hrvatski dom Split i Muzička akademija Zagreb

Četvrtak 28. travnja 2022. u 20 sati, SAX WEEKEND
BorderJazz Duo (Nicolas Prost, Sebastien Paindestre, gošća: Anne Lecapelain – saksofon)
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizatori: Hrvatski dom Split i Umjetnička akademija u Splitu

petak 29. travnja 2022. u 20 sati, Elis Lovrić
Autorski koncert – Otkazano zbog bolesti izvođača!
Organizator: Rezonator
#jersviratisemora2

Subota, 30. travnja 2022. u 20:00 sati (Ciklus suvremee glazbe i jazza)

MATIJA DEDIĆ, KLAVIR

Ligherian Rhapsody

Koncert u povodu Međunarodnog dana jazza

od 2. do 5. svibnja 2022., 25. međunarodno natjecanje DALEKI AKORDI
(dio natjecanja održava se u Svečanoj dvorani i Glazbenom salonu Jakova Gotovca)
srijeda 4. svibnja u 17 sati (Svečana dvorana): Svečani koncert i dodjela nagrada
ULAZ SLOBODAN
Organizator: Glazbena škola Josipa Hatzea

utorak 3. svibnja 2022. u 20 sati
26. DODIJELA NAGRADA HRVATSKE GLAZBENE UNIJE “STATUS 2022”
Organizator: Hrvatska Glazbena Unija
NAPOMENA: Ulaz na svečanu dodjelu je slobodan, ali ovisi o broju preostalih mjesta,
pa preporučujemo da svi zainteresirani dođu barem 30 minuta prije početka.

Utorak, 3. svibnja 2022., 18 sati
Od čembala do klavira – razvojni put jednog instrumenta
FESTIVAL ZNANOSTI 2022.
Kristian Nakić (predavanje uz glazbene primjere na povijesnom klaviru marke Bösendorfer iz 1850. godine) 
Hrvatski dom Split (Glazbeni salon Jakova Gotovca, 3. kat),
ULAZ SLOBODAN

Petak, 6. svibnja 2022. u 20:00 sati (Zlatni ciklus)

GUDAČKI SEKSTET BERLINSKE FILHARMONIJE

Koncert u povodu proslave blagdana sv. Dujma i Dana Grada Splita

Članovi Berlinske filharmonije, jednog od vodećih orkestara na svijetu, djeluju u brojnim komornim sastavima i promiču široku umjetničku djelatnost uglednog orkestra. U Splitu prvi put gostuje Gudački sekstet Berlinske filharmonije s hrvatskim violinistom Aleksandrom Ivićem, članom Berlinske filharmonije od 1996. godine. Na programu posvećenom 125. obljetnici smrti Johannesa Brahmsa(1833.–1897.) nalaze se njegovi gudački seksteti br. 1 u B-duru i br. 2 u G-duru. Na samom početku koncerta glazbeni kritičar i novinar Branimir Pofuk razgovarat će s Aleksandrom Ivićem. Članovi seksteta su: Aleksandar Ivić i Alvaro Parra – violine, Hande Küden i Sara Ferrandez – viole, Olaf Maninger i Solène Kermarrec – violončela.

srijeda 11. svibnja 2022. u 18 sati
Koncert učenika Glazbene škole dr. fra Ivan Glibotić Imotski
Na nedavno održanom 60. državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa u organizaciji HDGPP-a, mali Imoćani ostvarili su izvrsne rezultate – UKUPNO 14 NAGRADA
(6 prvih i 8 drugih nagrada). Učenici će posjetiti i upoznati se s radom Koncertne dvorane. Ulaz je slobodan!

srijeda 11. svibnja 2022. u 20 sati – Kvartet flauta Image
Marija Bašić Markotić, Mila Lapov, Ana Vrvilo, Antonia Mikas
Program: Mike Mower, Gordan Tudor, Anže Rozman, Fran Lhotka
Organizator koncerta je Udruga Mladih akademskih glazbenika (MAG), a suorganizator koncerta je Hrvatski dom Split.
Pokrovitelj MAGsezone je Grad Split
Ulaz na koncert je slobodan i održava se u Glazbenom salonu Jakova Gotovca (III Kat)

Četvrtak, 12. svibnja 2022. u 20:00 sati (Zlatni ciklus)

ZAGREBAČKI SOLISTI & EDICSON RUIZ, KONTRABAS

* Uz 225. obljetnicu rođenja Franza Schuberta (1797.–1828.)

uz Zagrebačke soliste nastupa još jedan član Berlinske filharmonije, Venezuelanski kontrabasist Edicson Ruiz. Zanimljvo je naglasiti da je Edicson Ruiz, polaznik programa društvenog razvoja djece i mladih putem glazbe El Sistema, sa 17 godina postao najmlađi član Berlinske filharmonije, a ujedno je i prvi latinoamerički glazbenik koji se pridružio tom prestižnom orkestru. S Edicson Ruizom i Sretenom Krstićem, neposredno prije početka koncerta razgovara muzikologinja Petra Crnčević uz simultano prevođenje Patricije Horvat.

petak 13.svibnja 2022. u 20 sati – Grupa PAVEL
Vlasnici brojnih hitova poput “Bijela jedra”, “Autentično osrednji”, “Ne daj na nas” , “Čuvaj me” i dobitnici čak četiri nagrade Porin za album “Ennui” splitskoj publici predstavit će presjek svoje dosadašnje karijere u akustičnoj formi pojačani predivnim vokalom glumice i pjevačice Vande Winter.
Organizator: KulaKula festival
Partneri: HGU Podružnica Split i Hrvatski dom Split
Program je sufinanciran putem Natječaja „Jer svirati se mora” provedenog u suradnji Ministarstva kulture, medija RH i Hrvatske glazbene unije. 
ULAZNICE preko sustava ENTRIO

Ponedjeljak 16. svibnja 2022. od 18 sati – “Dom je tamo gdje je pjesma”
Stvaralaštvo kulturnih društava i rad vijeća nacionalnih manjina povodom Međunarodnog dana zajedničkog života u miru 2022. godine.
Organizator: Koordinacije vijeća i predstavnika nacionalnih manjina Grada Splita
Svečana dvorana Hrvatskog doma Split i Glazbeni salon Jakova Gotovca
Ulaz slobodan!

 _______________________________________________________________________________

PROGRAM SEZONA 2020./2021.

_______________________________________________________________________________________

Subota 19.12.2020. u 19 sati, Inauguracijski koncert i svečano otvorenje Hrvatskog doma u Splitu

Komorni orkestar HNK Split, Splitski gitaristički kvartet, Tedi Spalato, Renata Pokupić – mezzosopran, Terezija Kusanović – mezzosopran, Mate Akrap – bas, Antonija Teskera – sopran, Bože Jurić Pešić – tenor, Borna Barišić – čembalo, Lovorka Begović – harfa, Gordan Tudor – saksofon, Srđan Bulat – gitara, Martina Jembrišak – harmonika, Ivan Repušić – dirigent, Jure Bučević – dirigent i Zorana Kačić Čatipović – voditeljica programa

Četvrtak, 21. siječnja 2021. u 19 sati – Zagreb Brass Quintet
Peter Firšt i Alen Vađunec – trube, Ante Medvidović – horna, Mate Đuzel – trombon, Mihael Hrgar – tuba
Mladi glazbenici Zagreb Brass Quintet vode nas na glazbeno putovanje od Europe do Amerike odajući počast velikim skladateljima (Ennio Morricone, Enrique Crespo i Andre Previn) koji su nas napustili 2020. i 2019.
Ciklus mladi za mlade

Četvrtak, 28. siječnja 2021. u 19 sati – Duo Artina
(Andrea Jelavić, flauta & Martina Jembrišak, harmonika) – Koncert
Jeste li se ikada zapitali kako zvuči klasična suvremena glazba Kube, Japana ili možda Amerike? Koncert “Male Priče” može vam dati odgovore na vaša pitanja, ali i više od toga!
Splitski ciklus

Ponedjeljak, 1. veljače 2021. u 19 sati –  „Sax Mozart and Dancefloor Deconstruction“
poseban program suradnje Hrvatskog doma Split i Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu  – Ciklus suvremene glazbe i jazza
SAX/UMAS & S/UMAS, Željko Milić – klarinet, Vedran Momčilović – narator, Hari Zlodre – dirigent i Gordan Tudor – umjetnički voditelj
U prvom dijelu programa ansambl SAX/UMAS prati hrvatskog virtuoza na klarinetu Željka Milića, pod ravnanjem maestra Harija Zlodre. Dvojica izvanrednih profesora na UMAS-u, specijalisti za glazbu W. A. Mozarta, radili su sa studentima saksofona na stilskom oblikovanju Mozartove glazbe. U drugom dijelu programa ansambl S/UMAS predstavlja (splitskoj) publici najnoviji elektroakustični projekt Dancefloor Deconstruction nazvan po istoimenoj skladbi hrvatske skladateljice Margarete Ferek Petrić. Na programu su još i kultna Coming Together američkog skladatelja Frederica Rzewskog te praizvedba skladbe It is what it is Gordana Tudora.

Četvrtak, 4. veljače 2021. u 19 sati  – DINA E MEL
(Dina Bušić– glas, Melita Ivković – gitara, Edin Karamazov – gitara i saz) Bërbili
Baštinski ciklus
Bërbili (Slavuj) – zaboravljene pjesme zadarskih Arbanasa je etnomuzikološki i glazbeni autorski projekt Dine Bušić i Melite Ivković. Donosi deset skladbi u kojima autorice recikliraju, uređuju i oživljavaju, danas gotovo zaboravljene pjesme Arbanasa koji su se početkom 18. stoljeća doselili sa Skadarskog jezera na zadarsko područje.

Četvrtak, 11. veljače 2021. u 19 sati, Maja Posavec & Ivan Kapec – Večer s Cohenom
Ciklus suvremene glazbe i jazza
Suzzane, Sisters of Mercy, Like a bird…i brojne druge uspješnice Leonarda Cohena pjeva hrvatska i glazbena kazališna zvijezda Maja Posavec uz gitaru Ivana Kapeca. Susret onih koji se vole, svi koji vole ne smiju propustiti.

Utorak, 16. veljače 2021. u 19 sati – Koncert povodom 265. rođendana W. A. Mozarta
Poseban program suradnje Hrvatskog doma Split i HNK Split
Komorni orkestar HNK Split, dirigent: Jure Bučević
Program: K. Odak: Passacaglia za gudački orkestar u g-molu, op. 35, W. A. Mozart: Serenade br. 6 u D-duru KV 239 „Serenata notturna“ i Serenade br. 10 u B-duru KV 361 „ Gran partita“

Četvrtak, 18. veljače 2021. u 19 sati – Ivana Lazar, sopran & Pavao Mašić , glasovir – Ljubljeni, gdje si?
Baštinski ciklus – Bösendorfer 1850.
Predstavljanje glasovira marke Bösendorfer (građen oko 1850. godine) kojeg je vlasnik gosp. Kristian Nakić dao na korištenje Hrvatskom domu Split. Radi se o najstarijem funkcionalnom povijesnom glasoviru na prostoru Splita. Na programu: Joseph Haydn – Arianna a Naxos i Wolfgang Amadeus Mozart – pjesme za glas i fortepiano.

Petak 19. veljače 2021. u 19 sati – Đorđe Stanetti – Recital (glasovir marke Bösendorfer, građen oko 1850. godine)
Poseban program suradnje Hrvatskog doma Split, Piano Loop akademije i Glazbene škole Josipa Hatzea –  Bösendorfer 1850.
Treća po redu Zimska Piano Loop akademija u Glazbenu školu Josipa Hatzea dovodi dva renomirana glazbena pedagoga, oba profesora sa zagrebačke Muzičke akademije, Rubena Dalibaltayana i Đorđa Stanettiija. Splitska publika moći će uživati u djelima: J. S. Bacha: VI Partita u e-molu BWV 830 i IV Partita u D-duru BWV 828 te Preludiju i fugi (2005.) suvremenog hrvatskog skladatelja Ante Knešaureka.

Četvrtak, 25. veljače 2021. u 19 sati – Filip Merčep, marimba – Koncert
Ciklus mladi za mlade
Filip Merčep svojim mnogobrojnim projektima konstantno dokazuje da je umjetnik širokog spektra interesa i djelovanja. Ovim programom otvaramo stranice klasične i suvremene glazbe ispisane obradama poznatih djela za marimbu.

Petak 5. ožujka 2021. u 19 sati – Pavel Steidl – gitara, Koncert
Zlatni ciklus
Hrvatski dom Split ugostit će češkog virtuoza Pavela Steidla, jednoga od najvećih svjetskih gitarista današnjice. Na programu su djela; F. Sora, F. Carullia, L. Legnania, N. Paganinia, J. S. Bacha, F.M.Torroba, P. Houghtona i C. Domeniconia (od renesanse do hommage a Jimmy Hendrix).

Četvrtak 11. ožujka 2021. u 19 sati – Ana Opačak – vokal, Jurica Karuza – klavir, Danira Ipavec – harmonika, “Pod pariškim nebom”
Ciklus suvremene glazbe i jazza
Ovaj program u naš grad donosi dašak Pariza. “Pod pariškim nebom” smjestili su se francuski i frankofonski autori poput poznatih imena kao što su Edith Piaf, Jacques Brel i Charles Aznavour ili široj publici možda nešto manje poznatih, ali ništa manje omiljenih poput Henri Salvadora ili Pink Martinija.

Četvrtak 18. ožujka 2021. u 19 sati – Splitski mandolinski kvartet – Krstarenje Mediteranom
Splitski ciklus
Program nas vodi na glazbeno putovanje Mediteranom (od hrvatske obale, preko Grčke, Napulja, Sicilije itd.), kroz originalne skladbe pisane za klasični mandolinski kvartet iz razdoblja romantizma (takozvano „zlatno doba mandoline“). Na programu su i suvremene skladbe posvečene ovom kvartetu.

Četvrtak 25. ožujka 2021. u 19 sati – Zagrebački kvartet – Koncert
Zlatni ciklus 
Zagrebački kvartet najstariji je hrvatski komorni ansambl s odsviranih više od 4000 koncerata na svim kontinentima (2019. godine proslavio je 100. obljetncu postojanja. Na programu su dva splitskoj publici nepoznata djela Ive Tijardovića: Mein Shimmy – Jazz Band Shimmy i Loulou La Languide – Fox-Trot. U drugom djelu programa očekuje nas: D. Šostakovič: Gudački kvartet Br. 11 u f-molu Op. 122 i F. Mendelssohn: Gudački kvartet Br. 3 D-duru Op. 44 br. 1.

Srijeda, 31. ožujka 2021. u 19 satiRenata Pokupić – mezzosopran, Marin Vitas – kontratenor, Hrvatski barokni ansambl, Laura Vadjon – umjetničko vodstvo
Stabat Mater / Salve Regina
Antonio Vivaldi / George Friederic Handel
Ovaj program (u sklopu baštinskog ciklusa) održava se u suradnji s Turističkom zajednicom grada Splita kao dar građanima grada Splita na samom kraju korizme. Proslavljena hrvatska umjetnica Renata Pokupić zajedno s mladim i talentiranim Marinom Vitasom i Hrvatskim baroknim ansamblom u prvom dijelu programa donose dva djela koje splitska publika do sada nije imala priliku čuti; Vivaldijevo djelo Stabat Mater (RV 621) i Hendelovu Salve Regina (HWV 241). U drugom dijelu programa nakon što Hrvatski barokni ansambl pod vodstvom Laure Vadjon izvede Handelovu Sonatu op.5, br.4, vokalni solisti izvode poznate Vivaldijeve arije poput Cum dederit (Nisi Dominus, RV608) i Gelido in ogni vena (Farnace, RV711).

utorak 6. travnja 2021. u 19 sati: Duo Amistad – gitare & Martina Jembrišak – harmonika
Ciklus koncerata mladih glazbenika mo. Vinko Lesić
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split

četvrtak 8. travnja 2021. u 19 sati: Koncert – Martina Filjak, klavir
Inauguracijski koncert i predstavljanje novog koncertnog klavira marke Steinway & Sons (model D-274)
Zlatni ciklus 

četvrtak 15. travnja 2021. u 19 sati: Ansambl violinista KINOR
Evgenia Epshtein – violina i umjetničko vodstvo, Marina Ivanova – klavir
Program: M. Mussorgsky, D. Shostakovich, A. Dvorak, A. Glazunov, J. Brahms, F. Schubert, J. S. Bach, G. P. Telemann, A. Khachaturian
zlatni ciklus

utorak 20. travnja 2021. u 19 sati: JUDITA – biblijska pripovijest iz renesansne Hrvatske prema tekstu Marka Marulića
Ansambl Dialogos, Katarina Livljanić – umjetničko vodstvo, autorica projekta
Program se održava u sklopu proslave 500 obljetnice prvotiska Marulićeve Judite
Organizator: Hrvatski dom Split
Suorganizator: Glazbena mladež Split
Pokrovitelj: Ministarstvo kulture i medija RH
Baštinski ciklus

četvrtak 23. travnja 2021. – Igor Paro, koncert za lutnju (snimanje)
Agencija za odgoj i obrazovanje – Stručno znanstveni skup Marko Marulić, Judita (1501. – 1521. – 2021.)
Zatvoreni program

petak 23. travnja 2021. u 13:30 sati – Igor Paro, Koncert za lutnju
Agencija za odgoj i obrazovanje – Stručno znanstveni skup Marko Marulić, Judita ( 1501. – 1521. – 2021.)
Zatvoreni koncert (samo za sudionike skupa)

srijeda 21. travnja 2021. u 19 sati: Florijan Djerdji – gitara
Ciklus koncerata mladih glazbenika mo. Vinko Lesić
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split

Utorak 27.04.2021. u 12 sati: Svečanost potpisivanja i uručenja razvojnih ugovora uz sastanak i predstavljanje obnovljene zgrade Hrvatskog doma u Splitu
I. Ugovor – Razvoj zone Dračevac – Tehnološki park Split – Dračevac,
II. Ugovor – Izgradnja i opremanje centralnog objekta Tehnološkog parka Slit – Dračevac
III. Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt nabave novih autobusa za Promet d.o.o.
IV. Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt uvođenja inteligentnih transportnih sustava na funkcionalnom prometnom području grada Splita
Predsjednik Vlade RH mr. sc. Andrej Plenković, potpredsjednik Hrvatskog sabora Ante Sanader, potpredsjednik Vlade RH Tomo Medved, Ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković, Ministrica regionalnog razvoja i fondova EU Nataša Tramišak, posebni savjetnik Predsjednika Vlade RH Damir Krstičević, Župan Splitsko-dalmatinski Blaženko Boban, Gradonačelnik Grada Splita Andro Krstulović Opara, Zamjenik Gradonačelnika Nino Vela, Ravnatelj središnje agencije za financiranje i ugovaranje Tomislav Petric, Predsjednik uprave Promet d.o.o. Miroslav Delić, pročelnici, savjetnici i djelatnici gradskih službi, ravnatelji Javnih ustanova i gradskih poduzeća Grada Splita i Županije. Domaćin i moderator: Marin Kaporelo, v.d. ravnatelja Hrvatskog doma Split

utorak 27. travnja 2021.u 19 sati: Tara Grilj – violina
Ciklus koncerata mladih glazbenika mo. Vinko Lesić
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split

četvrtak 29. travnja 2021.u 19 sati: Koncert – Srđan Bulat, gitara
Program: G. Regondi, B. Juračić, K. Arakelyan, F. Tarrega, I. Albeniz, A. Piazzolla
Ciklus mladi za mlade

Petak 30. travnja 2021.u 20 sati: Koncert povodom Međunarodnog dana Jazza –  Šporkestar
Jasenka Markov Anterić – flauta i vokal, Goran Cetinić-Koća – gitara, Roko Bandalo – bas, Viktor Margan – bubnjevi
Na programu autorske kompozicije i jazz standardi (M. Davis, T. Monk, J.J. Cale, C. Parker )
Suorganizatori: Hrvatski dom Split & Hrvatska glazbena unija – Podružnica Split
Splitski ciklus

ponedjeljak 3. svibnja 2021. u 19 sati: Koncert – MEŠTROVIĆ & EXPRESTO
Old Classics For New Generation
Matej Meštrović, klavir
Kristina Bjelopavlović Cesar, klavir
Borna Šercar, udaraljke Ciklus suvremene glazbe i jazza

utorak 4. svibnja 2021. u 19 sati: Ana Tutić – flauta & Petar Krokar -klavir
Ciklus koncerata mladih glazbenika mo. Vinko Lesić
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split

srijeda 5. svibnja 2021. u 18 sati: Izložba o obnovi zgrade Hrvatskog doma povodom prve sezone djelovanja koncertne dvorane
Odgovorna osoba: Marin Kaporelo, v.d. ravnatelja
autorice koncepcije izložbe i tekstova: Sanja Buble i Sandi Bulimbašić
Lektura i korektura: Ivana Plejić Pech
Grafičko oblikovanje: Viktor Popović
Arhivske fotografije: Etnografski muzej Split Muzej grada Splita Konzervatorski odjel u Splitu Obitelj Tončić i Vojnović Komisija za povijest športa, Splitski savez športova, Split
Fotografije: Valentino Bilić Prcić, Feđa Klarić, Sanja Buble, Zlatko Sunko
Tisak: Studio Vista, Split

srijeda 5. svibnja 2021. u 19 sati: Koncert – Najljepše arije i dueti
Valentina Fijačko Kobić – sopran, Domagoj Dorotić – tenor i Mario Čopor – klavir
zlatni ciklus

utorak 11. svibnja 2021. u 20 sati: Elizabeta Adžaga- klavir & Lucija Pejković -violončelo i Barbara Cvitanović – klavir
Ciklus koncerata mladih glazbenika mo. Vinko Lesić
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split

Srijeda 12. svibnja  14.00 – 20.00 sati: Majstorska radionica Borisa Andrianova
– za studente Odsjeka za gudačke instrumente i gitaru Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu (UMAS)
Boris Andrianov jedan je od najpoznatijih suvremenih ruskih čelista, profesor na uglednom Moskovskom državnom konzervatoriju Čajkovski. Ostali zainteresirani za sudjelovanje na majstorskim radionicama mogu se javiti na e-mail: Majstorska radionica Borisa Andrianova: waldemaretz@yahoo.com
Sukladno epidemiološkim uvjetima i broju raspoloživih mjesta svi prijavljeni će dobiti obavijest/potvrdu o mogućnosti sudjelovanja na radionicama. Edukativni programi su realizirani u suradnji; Hrvatskog doma Split, Glazbene mladeži Split, Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu i Ministarstva kulture i medija RH.

četvrtak 13. svibnja 2021. u 20 sati: Koncert – Boris Andrianov, violončelo
J. S. Bach, Šest suita za violončelo solo
Baštinski ciklus

petak 14. svibnja 2021.  10.30 – 12 sati: Pavao Mašić – Praksa sviranja generalbasa i njegova primjena u improvizaciji i kompoziciji
– za studente Odsjeka za glazbenu teoriju i kompoziciju UMAS-a i članove Alumni kluba Glazbenog odjela UMAS-a. Pavo Mašić svestrani je hrvatski orguljaš i čembalist, profesor na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, dobitnik čak 11 Porina. Ostali zainteresirani za sudjelovanje na majstorskim radionicama mogu se javiti na e-mail: Predavanje Pavla Mašića: alumni.glazbeniodjel@gmail.com
Sukladno epidemiološkim uvjetima i broju raspoloživih mjesta svi prijavljeni će dobiti obavijest/potvrdu o mogućnosti sudjelovanja na radionicama. Edukativni programi su realizirani u suradnji; Hrvatskog doma Split, Glazbene mladeži Split, Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu i Ministarstva kulture i medija RH.

Petak, 14. svibnja 2021. u 20 sati – Pavao Mašić , glasovir – Johann Sebastian Bach: Goldberg varijacije
Baštinski ciklus – Bösendorfer 1850.
Nastavak ciklusa povijesno osviještenih interpretacija na glasoviru marke Bösendorfer (građen oko 1850. godine) kojeg je vlasnik gosp. Kristian Nakić dao na korištenje Hrvatskom domu Split. Radi se o najstarijem funkcionalnom povijesnom glasoviru na prostoru Splita. Na programu amblematsko Bachovo djelo Goldberg varijacije. *Koncert se održava u Foyeru Hrvatskog doma Split, 1 kat. Organizator: Hrvatski dom Split,
Suorganizator: Glazbena mladež Split

utorak 18. svibnja 2021. u 20 sati: Trio Amber & Elena Bonandrini – violina
Ciklus koncerata mladih glazbenika mo. Vinko Lesić
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split

četvrtak 20. svibnja 2021. u 20 sati: Koncert – Kvartet flauta Image
Marija Bašić Markotić, Mila Lapov, Ana Vrvilo i Antonia Mikas
Program: E. Grieg, E. Bozza, M. Mower i C. McMichael
Splitski ciklus

Subota, 22. svibnja 2021. u 20 sati – Gordan Tudor & gosti / SAX Weekend
Poznati hrvatski saksofonista Gordan Tudor na ovogodišnjem izdanju Sax Weekenda ugošćava poznate saksofoniste Evu van Grinsven i Leva Pupisa. Organizatori: Umjetnička akademija Sveučilišta u Splitu & Glazbena mladež Split – Ciklus suvremene glazbe i jazza
Suorganizator: Hrvatski dom Split

utorak 25. svibnja 2021. u 20 sati: Neda Aleksić – sopran & Danijela Kos – violončelo
Ciklus koncerata mladih glazbenika mo. Vinko Lesić
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split

Četvrtak, 27. svibnja 2021. u 20 sati – Ruben Dalibaltayan: pijanistički recital
Organizator: Piano Loop Akademija
Suorganizator: Hrvatski dom Split
Program: Komitas, A. Hačaturjan, A. Babadžanian, B. Bersa

Petak, 28. svibnja 2021. u 12 sati
Otkrivanje spomen ploče sportskim društvima koji su imali osnivačku skupštinu u Hrvatskom domu Split
Spomen ploču postavljaju: Grad Split i Javna ustanova u kulturi Hrvatski dom Split,
Programu prisustvuju: Gradonačelnik grada Splita gosp. Andro Krstulović Opara, v. d. ravnatelja Hrvatskog doma Split gosp. Marin Kaporelo, član uprave HNK Hajduk gosp. Ivan Matana, predsjednik HVK Gusar gosp. Ivica Botica i predsjednik ŠD Jadran gosp. Srđan Kovačić.
U glazbenom dijelu programa sudjeluju: Bože Jurić Pešić – tenor & Tetyana Borchagivska – klavirska pratnja

Petak, 28. svibnja 2021. u 20 sati – Jan Niković: pijanistički recital – OTKAZANO ZBOG BOLESTI!
Organizator: Piano Loop Akademija
Suorganizator: Hrvatski dom Split
Program: J. J. Rameau, L. van Beethoven, E. Rautavaara, F. Chopin, A. Skrjabin

utorak 1. lipnja 2021. u 20 sati: Rafaela Čanžar – sopran & Monika Beus – violina
Ciklus koncerata mladih glazbenika mo. Vinko Lesić
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split

četvrtak 3. lipnja 2021. u 20 sati: Wladimir Kossjanenko – viola & Katja Repušić – klavir
Program: Robert Schumann: Adagio i Allegro za violu i klavir op. 70
Davorin Kempf: Mariposa de luz – Leptir svjetlosti (prema J.R. Jiménezu) za klavir solo
J. S. Bach: Ciaccona za violu solo
Rebecca Clarke: Sonata za violu i klavir (iz 1919. godine – prva izvedba u Splitu)
Igor Stravinsky: Introduzione, Serenata, Menuetto e Finale iz Suite Italienne
Zlatni ciklus

utorak 8. lipnja 2021. u 20 sati: Borna Matijević – tenor & Klavirski trio Gracioso
Ciklus koncerata mladih glazbenika mo. Vinko Lesić
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split

srijeda 9. lipnja 2021. Komemoracija Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu za Mihovila Karuzu i Gorana Listeša
U glazbenom dijelu programa sudjeluju profesori, sadašnji i bivši studenti Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu.
Organizator: Umjetnička akademija Sveučilišta u Splitu
Suorganizator: Hrvatski dom Split
Zatvoreni program uz najavu preko Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu, mail; vesna.podrug@yahoo.com

četvrtak 10. lipnja 2021. u 20 sati: Wolfgang Amadeus Mozart – Čarobna frula
Koncertna izvedba najljepših glazbenih brojeva
Izvode: studenti solo pjevanja Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu
Umjetničko vodstvo: mo. Hari Zlodre
Suorganizatori: Umjetnička akademija Split i Hrvatski dom Split – Ciklus mladi za mlade

subota 12. lipnja 2021. u 12 sati: Wolfgang Amadeus Mozart – Čarobna frula
Koncertna izvedba najljepših glazbenih brojeva
Izvode: studenti solo pjevanja Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu
Umjetničko vodstvo: mo. Hari Zlodre
Suorganizatori: Umjetnička akademija Split i Hrvatski dom Split – Ciklus mladi za mlade – ZATVORENA IZVEDBA ZA STUDENTE I PROFESORE UMJETNIČKE AKADEMIJE SVEUČILIŠTA U SPLITU

utorak 15. lipnja 2021. u 20 sati: Romualda Bloch – violina & Piano trio Bloch/Popović/Mihalić
Ciklus koncerata mladih glazbenika mo. Vinko Lesić
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split

srijeda 16. lipnja 2021. u 20 sati: Splitski virtuozi
Solistica: Ana Labazan Brajša, violina
Dirigent i solist: Wladimir Kossjanenko, viola
Prvi koncert Splitskih virtuoza u Hrvatskom domu 16. lipnja će biti posvećen sjećanju na Mihovila Karuzu, istaknutog glazbenika i profesora Glazbenog odjela Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu.
Program:
Samuel Barber: Adagio za gudače
Max Bruch: Romanca za violu i gudače, op. 85, u obradi Wladimira Kossjanenka
Camille Saint-Saëns: Rondo capriccioso
Ludwig van Beethoven – Gustav Mahler: Ozbiljni kvartet u f-molu, op. 95
Gustav Theodor Holst: Suita sv. Pavla
Splitski ciklus

četvrtak 17. lipnja 2021. u 20.30 sati: Split at Night Jazz Festival – Black Coffee & Martine Thomas 

Organizator: Udruga Split at Night
Suorganizator: Hrvatski dom Split

petak 18. lipnja 2021. u 20.30 sati: Split at Night Jazz Festival – Hojsak & Novosel

Organizator: Udruga Split at Night
Suorganizator: Hrvatski dom Split

subota 19. lipnja 2021. u 20.30 sati: Split at Night Jazz Festival – Sara & Jappa
Gost večeri:  Gordan Tudor

Organizator: Udruga Split at Night
Suorganizator: Hrvatski dom Split

ponedjeljak 21. lipnja 2021. u 20 sati: Aljoša Jurinić – klavir
Koncert povodom Svjetskog dana glazbe – Spomenik Beethovenu
Program:
L. van Beethoven: Andante favori u F-duru, WoO 57
R. Schumann: Fantazija u C-duru, op. 17
F. Mendelssohn: Ozbiljne varijacije u d-molu, op. 54
L. van Beethoven: Sonata br. 21 u C-duru, op. 53, Waldstein
Zlatni ciklus

utorak 22. lipnja 2021. u 20 sati: Karla Križanić – flauta & Luka Galuf – violončelo – Proglašenje pobjednika Ciklusa
Ciklus koncerata mladih glazbenika mo. Vinko Lesić
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split

srijeda 23. lipnja 2021. u 20 sati: Ana Malovan – nagradni diplomski koncert
Program se održava u suradnji Hrvatskog doma Split (kao nastavne baze) i Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu kao poticaj najboljim studentima za daljnji rad.
Suorganizatori: Umjetnička akademija Split i Hrvatski dom Split – Ciklus mladi za mlade

četvrtak 24. lipnja 2021. u 20 sati: Natan Zlodre – gitara, 

Ciklus mladi za mlade

petak 25. lipnja 2021. u 20 sati: GMD Sanctus Domnio – Koncert povodom 30 godina djelovanja
Organizator: Gradsko mandolinsko društvo Sanctus Domnio
Suorganizator: Hrvatski dom Split – Splitski ciklus

ponedjeljak, 28. lipnja 2021. u 19 sati
Maturalni koncert – Branimir Župić (klavir), učenik Glazbene škole Josipa Hatzea iz Splita
Na programu su djela skladatelja: J. S. Bacha, L. v. Beethovena, B. Berse i F. Liszta.
Gosti; Paula Ćurić – gitara i Tomislav Jukić – tenor
Kosovka Čudina, prof. – mentorica, Organizator: Glazbena škola Josipa Hatzea Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split
Zatvoreni koncert – ulaz je besplatan za učenike (roditelje) i nastavnike Glazbene škole Josipa Hatzea

srijeda 30. lipnja 2021. u 20 sati: Zagrebački solisti – Koncert
Završni koncert 1. koncertne sezone, predstavljanje rezultata i proglašenje nominiranih glazbenika za najbolja umjetnička ostvarenja, Nagrada IVO TIJARDOVIĆ
Program:
Gordan Tudor: Concerto scosso
Luigi Boccherini: Simfonija u d-molu, op. 12, br. 6,  Đavolova kuća, G506
Andante sostenuto – Allegro assai, Andantino con moto, Andante sostenuto – Allegro con moto
Frano Parać: Dva stavka za gudače
Allegro, Allegro deciso
***
Antonín Dvořak: Serenada za gudače u E-duru, op. 22
I. Moderato
II. Tempo di Valse
III. Scherzo: Vivace
IV. Larghetto
V. Finale: Allegro vivace
Zlatni ciklus

PIANO LOOP FESTIVAL 2021

Organizator: Udruga Piano projekt Programski partner: Hrvatski dom Split

16.08. 2021. Piano 24 (piano marathon)
16.08. 2021. Kemal Gekić
17.08. 2021. Natalia Trull
18.08. 2021. Nikolay Lugansky
19.08. 2021. Dmitry Shishkin
20.08.2021.  Goran Filipec

12. MAGfestival, međunarodni festival komorne glazbe

MAGfestival je festival komorne glazbe na kojem nastupaju mladi glazbenici sa šireg područja Splita, ali i međunarodno priznatim glazbenicima iz drugih dijelova Hrvatske i inozemstva.

PROGRAM:

MAG Papandopulijada 1 – Svečano otvaranje 12. MAGfestivala
MAGansambl
Srđan Bulat (gitara), Antonija Škorput Slišković (gitara), Mislav Peović (kontrabas), Svjetlana Jurić-Pešić (violina), Ema Ivković (violina), Mia Grubišić (violončelo), Ivan Štorić (klavir)
srijeda 25. kolovoza u 20:00, Hrvatski dom Split

D&B Duo
Dubravka Vukalović & Bruno Vlahek
klavir četveroručno
subota 28. kolovoza u 20:00, Hrvatski dom Split

MAG Papandopulijada 2 – MAGansambl
Kvartet flauta Image (Marija Bašić Markotić, Mila Lapov, Ana Vrvilo, Antonia Mikas), Antonija Škorput Slišković (gitara), Dunja Čolić (oboa), Yaroslav Sadovyy (klarinet), Matko Smolčić (fagot), Mia Grubišić (violončelo), Frane Rušinović (klavir)
utorak 31. kolovoza u 20:00, Hrvatski dom Split

Ansambl OKTOS
Ivana Vukojević (flauta), Dunja Čolić (oboa), Emma Štern (klarinet), Matko Smolčić (fagot), Zvonimir Krpan (violina), Tajana Škorić (viola), Iva Ilakovac (violončelo), Domagoj Guščić (klavir)
petak 3. rujna u 20:00, Muzej grada Splita

Duo Foyle/Poizat
Michael Foyle – violina
François-Xavier Poizat – klavir
nedjelja 5. rujna u 20:00, Hrvatski dom Split

Petak, 20. kolovoza 2021. u 17:45 sati uz izravan televizijski prijenos na HRT4 iz Hrvatskog doma Split
Program obilježavanja 25. godina Sportskih igara mladih.
Grad Split je od 17. do 21. kolovoza domaćin velike međunarodne završnice Plazma Sportskih igara mladih. Više od tisuću natjecatelja iz Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine, zemalja u kojim su Igre trenutno aktivne, druže se i natječu u 10 sportskih disciplina. (zatvoreni događaj)
Petak 3. rujna 2021. u 20 h Završni koncert polaznika seminara Tomislava Mužeka
Organizator: Glazbena mladež Split
Suorganizator: Hrvatski dom Split
ulaznice po promotivnoj cijeni u sustavu Adriaticketa

četvrtak 9. rujna 2021. od 10 sati,

Konferencija za medije – predstavljanje programa koncertne sezone 2021./2022.
Program su predstavili maestro Ivan Repušić (član Umjetničkog vijeća Hrvatskog doma u Splitu), pijanistica Martina Filjak (rezidencijalna umjetnica Hrvatskog doma u Splitu) i Marin Kaporelo (v. d. ravnatelja Ustanove).

Objava dobitnika Godišnje nagrade IVO TIJARDOVIĆ za najbolje umjetničko ostvarenje u programu Koncertne dvorane Hrvatskog doma Split u sezoni 2020./2021. dodjeljuje se Katarini Livljanić za program JUDITA: Biblijska pripovijest iz renesansne Hrvatske prema tekstu Marka Marulića, izveden 20. travnja 2021. u sklopu proslave 500. obljetnice prvotiska Marulićeve Judite.

Svečano otvorenje izložbe ”Prva koncertna sezona u slikama” autorice Maje Prgomet, cijenjene splitske fotografkinje. Izložba je otvorena do daljnjega i može se posjetiti u prostoru Svečane dvorane na 1. katu prilikom koncertnih i drugih događanja.

Nedjelja 19. rujna 2021. u 22 sati, Jutarnji koncert Gudačkog i Puhačkog orkestra Srednje glazbene škole “Josip Hatze”.
Orkestrima ravnaju Christian Schulz (AU) i Jakov Jurić (HR). Poznati bečki dirigent Christian Schulz, umjetnički ravnatelj Mozart Collegium Vienna i koncertnog ciklusa “Schwingungen” koji se održava u Zlatnoj dvorani bečkog Musikvereina održao je majstorsku radionicu u Glazbenoj školi Josipa Hatzea. Program je realiziran u suradnji Hrvatskog doma Split i Glazbena škola Josipa Hatzea. (ulaz slobodan)

Utorak 28. rujana u 11 sati, Policijska uprava splitsko-dalmatinska – Dan policije
(zatvoreni događaj)

od 30. rujna do 1. listopada 2021. Regionalni seminar na temu „Unaprjeđenje provedbe Ustavnog zakona o pravima nacionalnih manjina te uloga vijeća i predstavnika nacionalnih manjina“.
Skup se održava u organizaciji Ureda za ljudska prava i prava nacionalnih manjina Vlade RH i Savjeta za nacionalne manjine.
(zatvoreni događaj)